Життя єпархії. Відбулися збори духовенства єпархії та обласна науково-практична конференція
Розмістив Admin на March 28 2018 - 12:17:06



Відбулися збори духовенства єпархії та обласна науково-практична конференція «Розвиток духовності на Слобожанщині: минуле і сучасність», присвячена до 1030-річчя хрещення Київської Русі
Розширені новини

Відбулися збори духовенства єпархії та обласна науково-практична конференція «Розвиток духовності на Слобожанщині: минуле і сучасність», присвячена до 1030-річчя хрещення Київської Русі


У п’ятницю 23 березня у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми відбулися збори духовенства єпархії та обласна науково-практична релігійна конференція.
Збори духовенства розпочалися з Божественної Літургії, на якій священнослужителі єпархії прийняли таїнство Сповіді та Причастя. Після богослужіння духовенство молитовно згадало воїнів, що загинули, захищаючи Україну, а також раптово померлого старосту храму Андрія Первозванного (м. Суми), козацького отамана Олександра Реуту.
Керуючий Сумською єпархією архієпископ Мефодій підсумував працю духовенства по благочиннях, подякував всім за духовну працю та вручив патріарші Укази про підвищення в сані та нагороди.







Цьогорічна обласна науково-практична релігійна конференція присвячена до важливої події — 1030-річчя хрещення Київської Русі. У ході конференції науковці, представники духовенства, громадські діячі порушили низку важливих питань, об’єднаних темою «Розвиток духовності на Слобожанщині: минуле і сучасність».
Науковець, доктор історичних наук (м. Суми) Іван Павлович Мозговий у своїй доповіді зазначив про важливість використання елементів народних традицій у християнській церкві та анонсував вихід двох своїх книг, одна з яких присвячена темі Хрещення Русі.





Доктор педагогічних наук Світлана Костянтинівна Степанюк (м. Харків) присвятила свою доповідь питанням розвитку української духовної культури протягом віків. Науковець розповіла про практику впровадження виконання духовного гімну в українських храмах, а на завершення доповіді передала кілька примірників своїх книг для недільних шкіл і воїнів АТО.






Старший капелан Сумщини протоієрей Андрій Бринчак розповів про становлення капеланства на Сумщині та та презентував присутнім фільм про всеукраїнські та обласні заходи, пов’язані з діяльністю капеланів.

Голова Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців, військовий Олег Миколайович Корнієнко у своїй доповіді довів, що церковне життя Слобідської України, а саме на територіях нинішньої Курської, Білгородської, Воронезької та частини Саратовської областей, у 18-20 ст. мало український характер.





Сумська письменниця та журналіст Людмила Говійна розповіла про гуманітарний проект ""Герої нації", який вшановує пам'ять людей, що самовіддано протистояли Голодомору, а також запропонувала відзначати День української мови у Церкві щорічно 31 жовтня.





Тищук Юрій Михайлович, помічник народного депутата Сугоняко Олександра Леонідовича, прочитав власного патріотичного вірша «Якби Тарас сьогодні встав». Воїн та активіст Супрун Сергій Анатолійович зазначив, що Церква — один із стовпів нації, тому українські патріоти прагнуть до створення Української Помісної Церкви.
Колишній держслужбовець, парафіянин Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Суми Микола Петрович Крамар розповів про те, як фізична вада (сліпота) спонукала до роздумів над тим, що без нашої рідної Української Церкви не буде держави. Також Микола Петрович наголосив на необхідності співпраці з владою у питаннях розвитку духовності.





Депутат Сумської обласної ради Дубінко Віктор Петрович розповів про організацію безкоштовних поїздок на свято Хрещення Київської Русі.





Сумський краєзнавець та історик Михайло Олександрович Манько анонсував вихід своєї книги про боротьбу Російської Церкви з українськими святковими традиціями.
Також під час конференції було розглянуто ряд інших питань, які були подані в усній та письмовій формі. Сьогодні обробляється редакційною комісією та будуть враховані в резолюції конференції. Серед них було розглянуте питання про збір підписів від громадськості щодо повернення Троїцького собору (м. Суми) Українській Православній Церкві Київського Патріархату та подання судових позовів.
На це питання головуючий конференції відповів, що ми живемо у демократичній Українській Державі, і громадяни чи громадські організації мають право збирати підписи чи подавати судові позови по любих питаннях, що стосуються життя громадян, в будь-які інстанції та отримувати відповідь згідно чинного законодавства.
На завершення обласної науково-практичної конференції кандидат історичних наук В’ячеслав Олександрович Оліцький зачитав резолюцію конференції. Резолюція буде доповнена актуальними пропозиціями, що надійшли від доповідачів та учасників, оприлюднена на офіційному сайті Сумської єпархії УПЦ КП, донесена до відповідних органів місцевої влади і розіслана учасникам конференції.