Церква і суспільство. Хресна Хода на підтримку визнання Автокефалії Української Церкви
Розмістив Admin на May 07 2018 - 11:31:00У Сумах відбулася Хресна Хода на підтримку визнання Автокефалії Української Церкви та до 1030-ліття хрещення Київської Русі-України
Розширені новини

У Сумах відбулася Хресна Хода на підтримку визнання Автокефалії Української Церкви та до 1030-ліття хрещення Київської Русі-України


У неділю, 6 травня 2018 року, у День Святого мученика Юрія Переможця, у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми, відбулася Божественна Літургія за участі великої кількості вірян з усієї області. Архієрейське Богослужіння завершилося Молебнем за Єдину Помісну Православну Автокефальну Церкву в Україні.
«Святий Великомученик Юрій Переможець був людиною, яка стала на сторону правди, яка стала служити не царям, а людям, служити Богу. Наш Святий Великомученик Юрій Переможець з нами і сьогодні знаходиться, з нашим народом, він там, де борються за правду. І те, що сьогодні підійшов час, коли Президент України Петро Порошенко і Верховна Рада України звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про визнання нашої Церкви, надання Томосу як одній із давніх церков, це також ознака, що Господь нас любить. Євангеліє, яке ми читали сьогодні, говорить про те, що не можна розділити море і землю, бо це Господь дає людям, так само ніхто не може розділити і присвоїти Благодать Божу», - зазначив Владика Мефодій.
Хресна Хода, в якій взяли участь духовенство Сумської єпархії, представники влади, громадських організацій, учасники АТО, сумське козацтво та віряни Сум і області, розпочалася від Свято-Воскресенського собору. Учасники Ходи пройшли площею Незалежності, вулицями Соборною та Петропавлівською до пам’ятного знака Героям Небесної сотні.
Біля пам’ятного знака відбулись виступи громадських діячів. Зі словом до присутніх звернувся архієпископ Мефодій. Він подякував всім, хто зібрався в цей день на підтримку єдності нашої Церкви і державності.
«Зараз прийшов час відновити самостійність українського Православ’я, яке було 400 років тому знищене рукою Москви. В наш час є всі умови для того, щоб зробити нашу Православну Церкву самостійною, Автокефальною, Канонічною. Хоча вона канонічною була завжди в наших серцях. Верховна Рада прийняла рішення переконливою більшістю голосів, там є і мій голос, про звернення до Патріарха Варфоломія про надання Томосу для нашої Церкви. Щоб хто не робив, де б, в яких столицях не закручував інтриги, ми віримо в те, що цей Томос буде, і Православна Українська Церква буде самостійна», — заявив народний депутат Олег Медуниця у своєму виступі.
Підтримку вірянам від влади у своїх виступах також виразили керівники області та м. Суми Дмитро Живицький та Максим Галицький.
«В 36 р. н.е. Апостол Андрій благословив Київські гори, і сказав, що на цій землі буде великий народ, велика країна і велика церква. Це сталося за два роки до того, як Апостол Андрій приїхав у Константинополь і там рукопоклав першого єпископа. Ми не можемо нормально сприймати той факт, що сьогодні одна з найбільших держав Європи, де найбільше християн фактично з європейських країн, не має самостійної Церкви», — зазначив у своєму виступі професор Сумського Державного Університету Іван Мозговий.
Від пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні колона рушила до Алеї Героїв АТО. Архієпископ Мефодій разом з духовенством відслужив Літію за загиблими. Парафіянин храму Микола Крамар разом з синами та онуком передав Свято-Воскресенському собору ікону Покров Пресвятої Богородиці.
Яке значення цієї величної Хресної Ходи: по-перше, це підкреслило єдність християн Сумщини та активну участь громадських організацій у житті Церкви; по-друге, абсолютну підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія I про надання Томосу Автокефалії Української Церкви.