Життя єпархії. У Сумах освятили початок будівництва церкви Успіння Пресвятої Богородиці
Розмістив Admin на October 02 2018 - 11:44:56У Сумах освятили початок будівництва церкви Успіння Пресвятої Богородиці
Розширені новини

У Сумах освятили початок будівництва церкви Успіння Пресвятої Богородиці


У Сумах на православне свято Віри, Надії і Любові на Пришибській площі, заклали капсулу у фундамент майбутньої церкви. Будуватимуть її на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Урочистий молебен відслужив владика Мефодій.
У капсулу заклали грамоту з благословінням Патріарха Київського Філарета та архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія. На зворотному боці – імена вірян, пожертвами яких зводиться храм.
Говорить вірянин Микола Тесленко: «Я колишній офіцер, я говорю російською, тому що нас вчили, російською говорити в тій армії. Але у мене відчуття таке, що місто Суми і Україна – це мій дім і церква має бути нашою».
Про історію назви майбутньої церкви розповідає священик Київського патріархату Олексій Нікіфоров: «Я хотів, щоб храм був на честь Богородиці. Як я обирав? Спочатку вибрав Покрову, з’ясував, що Покрова в Сумах вже є. Почитав які є іще свята Богородиці – Успіння – красиве, гарне свято, тому назвали Успіння Пресвятої Богородиці».
Після молебну Владика Мефодій прочитав коротку проповідь: «Чому будується цей храм? Для того щоб ви і ваші діти, ваші онуки жили щасливо на цій землі, були духовними людьми».
Церква спроектована у козацькому стилі українського бароко.

Джерело:
Сайт UA:СУМИ