ОФІЦІЙНО
Розмістив Admin на April 28 2009 - 19:37:26
Заява
прес-служби Сумського Єпархіального Управління
з приводу отримання церковного приміщення
Спасо-Преображенського храму в с. Беєве
Липово-Долинського району


13 квітня 2009 року ТОВ “Беєве” передало храмове приміщення на баланс Сумського єпархіального управління УПЦ Київського Патріархату. Цей храм зведено силами й коштом ТОВ “Беєве”.

Читати більше...


Розширені новини
Заява
прес-служби Сумського Єпархіального Управління
з приводу отримання церковного приміщення
Спасо-Преображенського храму в с. Беєве
Липово-Долинського району


13 квітня 2009 року ТОВ “Беєве” передало храмове приміщення на баланс Сумського єпархіального управління УПЦ Київського Патріархату. Цей храм зведено силами й коштом ТОВ “Беєве”.

Громадою УПЦ КП впродовж останніх років опікувався митрофорний протоієрей Богдан Ільків з Липової Долини за сумісництвом, а оскільки громада потребувала більш активної та щоденної пастирської опіки, з метою організації постійних богослужінь та недільної школи (для дорослих й дітей), церковного хору, церковної бібліотеки, класу іконопису тощо, в селище був направлений священик Олександр Микитченко, який має семінарську та вищу педагогічну освіту.

Прибувши для виконання своїх пастирських обов’язків, священик Олександр Микитенко 17 квітня 2009 року не був допущений до храму прибувшими в селище представниками Московського Патріархату та проросійських організацій з поза меж району, чим було зірвано богослужіння Страсної П’ятниці. Не зважаючи на заклики отця Олександра до примирення в цей особливий страсний день Великого Посту, представники МП унеможливили богослужіння в храмі, вигукували різні слова не прийнятні для лексикону християнина та принижували гідність віруючих цього села.

Попереджуючи накал ситуації було прийняте компромісне рішення з опечатанням храму та проведення Пасхальних богослужінь поза храмом. Разом з цим згодом домовилися зустрітися всім представникам зацікавлених сторін 23 квітня для обговорення цієї ситуації.

23 квітня в село Беєво прибула делегація Сумського єпархіального управління УПЦ КП на чолі з єпископом Сумським і Охтирським Мефодієм. В делегації взяли участь секретар єпархії протоієрей Петро Попадинець, благочинний Липово-Долинського району митрофорний протоієрей Богдан Ільків, настоятель Свято-Преображенського храму ієрей Олександр Микитенко, диякон Володимир Пержило (професор), диякон Віктор Проценко, іподиякон Петро Перепуст (професор).

Також прибула делегація Сумського єпархіального управління УПЦ МП на чолі з секретарем єпархії протоієрей Максим Денисенко, благочинний Липово-Долинського району УПЦ МП та їх священик. Секретар єпархії протоієрей Максим Денисенко вибачився перед зібранням про їх спізнення та, що єпископ Євлогій УПЦ МП прибути не зможе через завантаження в своїй діяльності.

Ця зустріч делегацій двох православних конфесій відбулася в кабінеті керівника ТОВ “Беєве” пана І.І. Сала та під його проводом. Також були присутні представники місцевої сільської та районної ради, представники з Сумської обласної державної адміністрації та журналісти.

Було заслухано представників церков та керівника господарства “Беєве”, який підкреслив чинність передачі будівлі храму УПЦ КП та бажання жителів селища негайно розпочати богослужіння й роботу парафії.

Представники УПЦ МП, на жаль, на цю пропозицію відгукнулись агресивною поведінкою та шантажуванням високоповажного керівника ТОВ “Беєве” Івана Івановича Сало, вельми авторитетну людину. Вони вимагали передати храм УПЦ МП анулювавши домовленості з УПЦ КП.

Єпископ Мефодій закликав до миру, спільної молитви й спільного богослужіння. Представники УПЦ МП послались на свої фарисейські вигадки про неблагодатність Української Помісної Церкви, відмовились від спільної молитви та зробили офіційну заяву про початок силової боротьби за цей храм та подання ряду позовів в судові інстанції.

Єпископ Мефодій попросив вести себе належним чином, гідно духовного сану, а також запевнив присутніх, що віруючі УПЦ КП будуть вести себе по православному, бо основна заповідь Божа ґрунтується на Любові та призвав до порозуміння й співпраці між нашими православними церквами.

26 квітня відбувся приїзд представників духовенства УПЦ МП на чолі з єпископом УПЦ МП Євлогієм. На допомогу вони призвали промосковське козацтво з обласного центру та навезли своїх активістів з регіонів. Відслуживши Літургію біля нашого храму, єпископ Євлогій звинуватив єпархію УПЦ КП у захопленні храму принижуючи гідність парафіян та духовенство нашої Церкви. Також був звинувачений у підтримці національної Церкви голова ТОВ “Беєве” І.І. Сало й члени цього господарства ще й отримали ряд принижень з вуст цього владики.

У зв’язку з цими подіями Сумське єпархіальне управління УПЦ Київського Патріархату виражає велику стурбованість діями Сумської єпархії УПЦ МП пов’язаних з перешкоджанням проведенню богослужінь, розпалюванню міжконфесійної ворожнечі та неправдивому висвітленню у своїх та, прихильних до цієї церкви, засобах масової інформації даної ситуації, що може мати негативні наслідки для відродження духовності в нашому краї.

Подібні факти протистояння з боку УПЦ МП стали все частіше повторюватися на Сумщині: в селах Андріяшівка, Гудими, Кропивинці, Бубни, в містах Ромни (Свято-Духівський собор), Суми (Свято-Троїцький собор), в селищі Зноб-Новгородське, Середино-Будського району та інших).

У зв’язку з цим, Сумське єпархіальне управління УПЦ КП просить українські патріотичні організації краю до стриманості, не агресивності. Заяви кількох десятків українських громадських організацій області сприйняті віруючими з розумінням і додатково вивчаються та висновки направляються у відповідні державні органи для реагування.

Православні віруючі області вже розібралися в міжконфесійній ситуації та бажають долучитися до відродженої традиційної віри українського народу УПЦ КП. В цей час ще 14 парафій області УПЦ МП мають бажання перейти до нашої Церкви, але ми стримуємо цей процес оскільки сьогодні йде поступове об’єднання наших церков. Та коли обласне керівництво УПЦ МП буде проявляти і в подальшому нетолерантність та неповагу до віруючих Помісної Церкви, ми змушені будемо діяти по іншому.

Одночасно слід нагадати, що сьогоднішній стан у відносинах УПЦ КП та УПЦ МП є наслідком грубих порушень прав віруючих нашої Церкви органами місцевого самоврядування в попередні роки, коли всі типові храми та культові споруди в односторонньому порядку були передані представникам Московського Патріархату. Ця практика існує й до сьогодні. В обласному центрі передали УПЦ МП 9 храмів і навіть 2008-го року передали останній Свято-Троїцький собор не зважаючи на чисельні звернення з цього Сумського єпархіального управління УПЦ КП та підтримку громадських й політичних організацій області. У Ромнах така ж ситуація зі Свято-Духівським собором, бо, бачите, їм мало решти переданих 4 храмів. У місті Глухові – всі 6 храмів, в Охтирці – всі 7 храмів, в Путивлі – всі 3 храми і так по всій області). Віруючим нашої Церкви залишається в складчину купляти хати-мазанки та облаштовувати їх під православні храми або молитись у вагончиках чи в напівпідвальних приміщеннях. Чи не увірветься терпець в православних українців?

Надіємось, що відповідні структури державної влади проаналізують ці ганебні помилки попередніх років та у відповідності до Конституції й чинного законодавства України виправлять перекоси у міжконфесійних відносинах та зрівняють віруючих існуючих православних конфесій, нададуть право всім українцям вільно молитися в культових спорудах, які зведені руками українських козаків та наших предків з княжої доби. Українське законодавство передбачає почерговість богослужінь різними конфесіями, то й ми просимо про це, щоб зняти напругу в суспільстві до вирішення питання об’єднання Українського Православ’я в єдину церкву.

Також зараз закликаємо владу повернути Українській Православній Церкві Київського Патріархату хоч би по одному храму в кожному районному центрі та Свято-Троїцький собор в місті Сумах для кафедрального собору нашої єпархії.

27 квітня 2009 року Божого, місто Суми.

Прес-служба Сумської єпархії
Української Православної Церкви Київського Патріархату