07.05 - вшановуємо пам'ять Іверської ікони Божої Матері
Розмістив Admin на May 07 2024 - 14:53:4907.05 - вшановуємо пам'ять Іверської ікони Божої Матері
Розширені новини

07.05 - вшановуємо пам'ять Іверської ікони Божої Матері

Іверською ікона Пресвятої Богородиці називається на честь монастиря на святій горі Афон, в якому вона знаходиться з початку 11 століття. За переказами, її написав святий апостол і євангелист Лука - в дні земного життя Пресвятої Богородиці та з Її благословення.

Ікона Пресвятої Богородиці в 9 столітті зберігалася у вдови поблизу міста Нікеї. Одного разу іконоборці увірвалися в дім християнки, і один з них списом вдарив по образу Божої Матері - з ураженого місця потекла кров. Жінка, щоб уберегти ікону, опустила образ Божої Матері в море, і святиня чудесним чином припливла до святої гори Афон. Там її знайшов чернець Іверського монастиря старець Гавриїл. Ікону помістили спочатку в каплиці на березі й три доби молилися перед нею молитви - на тому місці, де вона стояла, відкрилося джерело чистої води. Після образ перенесли в соборний храм, але наступного ранку знайшли її над монастирською брамою. Ікону повернули, але вона знову опинилася над брамою. Так повторювалося кілька разів, поки Божа Матір не з'явилася старцеві Гавриїлу: "Передай братії: Я не хочу, щоб мене охороняли, але Сама буду вашою берегинею в цьому житті і в майбутньому". Тоді ченці побудували надбрамну дзвіницю в якій Іверська ікона знаходиться досі. Від цього друга назва ікони - "Воротарниця".

За переказами, Іверський образ Пресвятої Богородиці покине Святу гору Афон незадовго до Другого пришестя Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Кровоточива рана на щоці ікони Іверської Божої Матері так і залишилася, тому її завжди зображують на образі з невеликою ранкою. Це основна відмінність, за якою завжди можна впізнати Іверську ікону.

Відомо багато випадків Божої допомоги по молитвах і заступництву Пресвятої Богородиці через ікону Божої Матері в Іверській обителі: чудесним чином поповнювалися запаси пшениці, святиня зцілювала хворих, рятувала монастир від варварів. За легендою, коли перси взяли в облогу монастир з моря, ченці звернулися до Божої Матері, і страшна буря з нізвідки затопила ворожі кораблі. Воєначальник Амір, який залишився в живих, розкаявся і пожертвував багато золота і срібла на будівництво монастиря.

Молитва до Пресвятої Богородиці
О Пресвята Діво, Мати Господа, Царице Небес і землі! Зглянься на багатостраждальне зітхання душ наших, подивися з висоти святої Твоєї на нас, що з вірою і любов’ю поклоняємося пречистому образу Твоєму. Ось бо, в гріхи занурені і скорботами обтяжені, дивлячись на образ Твій, як на Тебе живу, що перебуваєш між нами, приносимо смиренні наші моління. Бо не маємо ні іншої помочі, ні іншого заступництва, ні втіхи, тільки Тебе, о Мати всіх скорботних і обтяжених! Поможи нам, немічним, утамуй скорботу нашу, настав на шлях праведний нас заблудлих, вилікуй і спаси безнадійних, даруй нам останок часу життя нашого у мирі і тиші проводити, подай християнську кончину, і на Страшному суді Сина Твого явися нам милосердною Заступницею, щоб завжди оспівували, величали і славили Тебе як благу Заступницю християнського роду зі всіма, що догодили Богові. Амінь.