Офіційне повідомлення про засідання Священного Синоду 10 травня 2024 р.
Розмістив Admin на May 12 2024 - 06:08:51



Офіційне повідомлення про засідання Священного Синоду 10 травня 2024 р.

Розширені новини

Офіційне повідомлення про засідання Священного Синоду 10 травня 2024 р.

10 травня 2024 р. в Синодальній залі Митрополичого дому – Резиденції Предстоятеля Православної Церкви при Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі, відбулося чергове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України). У засіданні взяли участь всі члени Синоду.

Священний Синод заслухав повідомлення Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, про візит до Женеви (Швейцарія) 10 квітня 2024 р. та проведені зустрічі у Всесвітній Раді Церков, в Екуменічному інституті в Боссе та у ставропігійному Центрі Вселенського Патріархату в Шамбезі.
За поданням Синодальної Календарної комісії було надане благословення на місцеве вшанування у Київській єпархії 16 липня, на другий день після свята на честь рівноапостольного князя Володимира, Собору Київських святих.
За поданням митрополита Галицького Андрія, керуючого Івано-Франківською єпархією, та архієпископа Кам’янець-Подільського і Новоушицького Германа було надане благословення на відкриття чоловічих монастирів у цих єпархіях та призначено їхніх керівників.
Синод вніс уточнення щодо адреси Управління Полтавської єпархії та благословив відповідні зміни до його статуту.
Черговий Архієрейський Собор визначено провести 11 травня 2024 р. в м. Києві у Трапезному храмі Печерської Свято-Успенської лаври з наступним порядком денним:
– Доповідь Предстоятеля про життя Помісної Церкви за період після Помісного Собору 27 липня 2023 р.;

– Затвердження соборного осудження єретичного вчення «русского міра» та його головних пропагандистів;

– Затвердження рішень Священного Синоду УПЦ (ПЦУ) за попередній період, від часу проведення Помісного Собору 27 липня 2023 р., та рішень, що з них випливають.

Також Синод обговорив проекти документів, які будуть винесені на розгляд Архієрейського Собору, і рекомендував їх до ухвалення.

Всі рішення Священний Синод, після детального обговорення, затвердив одноголосно.

На цьому засідання було завершене.



Від Секретаріату Священного Синоду