ЖИТТЯ ЄПАРХІЇ
Розмістив Admin на March 21 2009 - 13:05:22
Підсумковий лист благочинним та настоятелям храмів, головам парафіяльних рад Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.


Єпархіальне Управління направило благочинним, настоятелям храмів, головам парафіяльних рад Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату підсумковий лист на основі зауважень та побажань висловлених на єпархіальних зборах. Також призначено піврічні єпархіальні збори та загальна сповідь священнослужителів єпархії на 2 квітня 2009 року у Свято-Воскресенському Кафедральному Соборі. Перед зборами усі священнослужителі єпархії відслужать спільну літургію Ранішосвячених Дарів.

Читати підсумковий лист...


Розширені новини
19 березня 2009р. № 09/03-л-5
Благочинним, настоятелям храмів,
Головам парафіяльних Рад
Сумської єпархії УПЦ КП


Слава Ісусу Христу!


    З милості Божої, Українська Православна Церква Київського Патріархату відроджується на Сумщині після багатолітнього панування войовничого атеїзму.

    Зважуючи на окупацію Московським Патріархатом канонічної території нашої прабатьківської Церкви та безпрецедентне захоплення ними всіх українських святинь та стародавніх храмів, діяльність Української Помісної Церкви в Сумськім краї ускладнена. Окрім цього, Сумська область, як й інші терени України, потерпають від засилля псевдо-християнських сект та язичницьких вчень.

    Слід зауважити, що не зважаючи на новітній антагонізм недругів Національного Православ’я, наша Церква розростається й посилюється, переважна більшість православних Сумщини бажають сповідувати Національне Православ’я, реєструються нові парафії та зводяться й реконструюються храми.

    Сумська єпархія зростила біля ста священнослужителів, більшість з них мають семінарську та академічну освіту. Прибувають нові священики, готуються на висвячення кандидати в клір з місцевих мешканців.

    Єпархіальне управління структуроване дванадцятьма відділами за напрямками діяльності.

    В благочиннях Єпархії створюються церковно-громадські ради, які залучають широке коло громадськості до церковних справ.

    Однак, для подальшого поступу Національного Православ’я на теренах Сумського краю потрібно багато й тяжко працювати. Як і в часи перших християн, Сумська область потребує місіонерської діяльності кліру Єпархії на місцях з метою навернення місцевого населення на шлях спасіння завдяки сповідування прабатьківської православної віри. Звісно, з відродженням духовності нашого народу відійдуть ті негативні явища, які притаманні безбожному суспільству – п’янство, наркоманія, розпуста, азартні забаганки тощо. Це дасть потужний поштовх в розвитку національної культури, економіки й взагалі добробуту людей.

    Для успішної діяльності парафій необхідно суворо підпорядковуватися Канонам, Статуту й традиціям нашої Церкви, дотримуватися вимог чинного законодавства та указів й розпоряджень керуючого архієрея, приписів секретаря й старшого благочинного Єпархії.

    Особливо слід звернути увагу на наступне:

        1. Кожна парафія в особі її керівництва має в обов’язковому порядку вчасно подавати за кожний квартал звіти в податкову інспекцію, а копії направляти в Єпархіальне управління та щоквартально направляти в Єпархіальне управління звіт з обліку церковних треб та фінансового обороту парафії.

        2. Необхідно направити в письмовій формі до Єпархіального управління повні реквізити настоятеля парафії, голови та заступника парафіяльної Ради, бухгалтера, а також, у разі змін, повідомити Єпархіальне управління з цього, станом на 01.01.09. В реквізитах мають значитися: ПІБ, посада в парафії та з якої дати, дата народження, національність, освіта за фахом й коли та що закінчили, сімейний стан, фактична адреса проживання з поштовим індексом й телефон та електронні координати (при наявності), місце реєстрації (прописки, повністю), серію та номер паспорта й коли та ким виданий, місце народження та дійсна адреса храму.

        3. Здійснити у всіх парафіях інвентаризацію церковного майна, а також це здійснювати щорічно, впродовж жовтня-грудня кожного року. Копію акту інвентаризації направляти в Єпархіальне управління.

        4. Впродовж тижня здати в Єпархіальне управління копії квитанцій за передплату газети “Голос Православ’я” в 2009 році (хто ще не здав). Впродовж грудня кожного року здавати в Єпархіальне управління копії квитанцій за передплату газети “Голос Православ’я” на наступний рік.

        5. Благочинним разом з духовенством благочиння до 2 квітня 2009 року розподілити всі села району між своїм духовенством таким чином, щоб кожне поселення мало свого духовного куратора від нашої Церкви. Письмово повідомити про це органи місцевого самоврядування за підписом благочинного, завіреним його печаткою, копію цього повідомлення направити до Єпархіального управління. У випадку відсутності такої печатки, підпис завірити в Єпархіальному управлінні. В повідомленні вказати про необхідність відродження осередків духовності на місцях, а також всі необхідні реквізити закріпленого священика та благочинного.

    Встановлювати квартальний графік богослужінь в таких поселеннях та до початку кварталу письмово повідомити про це органи місцевого самоврядування. Копію цього повідомлення направити до Єпархіального управління.

        6. Здійснювати в парафіях облік поточної документації та звернень віруючих. Вчасно давати письмову відповідь на ці звернення, а копію залишати в парафіяльному архіві.

    Налагодити суворий контроль утримання книг обліку церковних треб в парафіях та належне їх оформлення й зберігання.

        7. З метою розбудови нашої Церкви на місцях, священики разом з активом мають створювати нові парафії в тих поселеннях де вони ще відсутні. Для цього доцільно залучати місцеву інтелігенцію та представників громадськості.

    Координацію цієї діяльності очолити благочинним в районах області.

    Разом з цим, у відповідності до відомих Указів та Розпоряджень Президентів України, подавати відповідні заяви про повернення колишнього церковного майна віруючим нашої Церкви, а саме: залишків колишніх храмів, каплиць, церковних приміщень, земельних ділянок де знаходились храми, тощо.

        8. Священнослужителям та церковному активу необхідно здійснювати пошук з місцевих мешканців кандидатів на навчання й рукоположення в священики. Розтлумачувати людям про доцільність мати священика з місцевих мешканців та про те, що навчання не є обтяжливим й відбувається при Сумському єпархіальному управлінні за скороченою програмою з подальшим навчанням на заочному відділенні в духовних семінаріях нашої Церкви.

        9. Для більш досконалого наповнення інформацією єпархіального сайту в мережі Інтернет, з благочинь та парафій належить присилати матеріали про церковне життя парафії, а також про інші місцеві події, які відбуваються на місцях.

    Окрім цього, необхідно направити довідкові історичні дані (коли була вперше заснована парафія в поселенні, збудований храм, коли його зруйнували, чи відродили, тощо). Доцільно направити старі та сучасні фото храмів чи пристосованих приміщень, разом з внутрішнім інтер’єром. Також імена колишніх настоятелів парафії та відомості про них, імена видатних православних українців, які мешкали на території парафії.

    Парафіям також покладено в обов’язок регулярно присилати дані та бажано фото про богослужіння в церковні свята в парафії.

    Всі матеріали подавати в Єпархіальне управління, бажано в електронному варіанті, або на електронну адресу: klekit2006@gmail.com .

    Відповідальним за підтримку сайту призначено прес-секретаря Сумської єпархії ігумена Афанасія (тел: 8-066-744-35-47).

        10. Беззаперечним обов’язком кожної парафії, згідно з церковними традиціями, правилами та Статутом нашої Церкви, є своєчасна сплата єпархіальних внесків (десятина від фінансового обороту парафії). Внески необхідно здавати в Єпархіальне управління до десятого числа кожного місяця, можна поштовим переказом, але обов’язково треба мати квитанцію від бухгалтера.

        11. З огляду на те, що з деяких парафій надходять зауваження на священиків з виконання богослужінь, таїнств та треб, нагадуємо, що священик повинен постійно удосконалювати свою душпастирську діяльність, а при необхідності, консультуватись у свого благочинного або в Єпархіальному управлінні з усіх питань, які виникають в священика з канонічних правил та догматів нашої Церкви.

    Також священики Єпархії зобов’язані прибувати в Єпархіальне управління для підвищення знань душпастирського служіння не менше як на два тижні в рік згідно з узгодженим графіком. Це буде записуватись у послужний список священика в його особовій справі. Звільняються від цього обов’язку священики, які мають наукову ступінь або академічну освіту й не мають застережень з парафії.

        12. В парафіях Єпархії трапляються випадки з розлученням та самогубством. Священик за канонами нашої Церкви немає права без церковного розслідування та благословення керуючого архієрея даної єпархії надавати довідки про розлучення чи ховати самогубців.

        13. Якщо хтось зі священиків іншої єпархії захоче чи має необхідність послужити на парафії Сумської єпархії, то це дозволяється з безпосереднього благословення керуючого архієрея.

    Відлучення священика з своєї парафії можливе тільки з відома благочинного та через письмове прохання на ім.’я правлячого архиєрея та його благословення на відлучення у відпустку чи з інших причин.

        14. Здійснення архієрейського богослужіння в парафії потребує попереднього узгодження в Єпархіальному управлінні.

        15. Зауважимо, що при відвідуваннях парафій керуючим архієреєм було виявлено ряд недоліків в тому числі: залишки частичок на святому Антимінсі, відсутність губок, платів, води для миття рук та інші. Також необхідно приділити належну увагу на стан храму, а саме: святого Престолу, чи є в наявності та у якому стані знаходиться святий Антимінс, хрестильний ящик зі святим миром та єлеєм, чи є запасні Дари і їх належне зберігання.

    Згідно з розпорядженням Святійшого Патріарха, всі святі Антимінси, які не надавалися нашою Церквою або пошкоджені, підлягають заміні, безкоштовно.

    В кожного священнослужителя в парафії має бути обов’язкова наявність усіх богослужбових книг без яких не можна здійснювати богослужіння й треби.

    Для зменшення кількості скарг чи інших питань на парафії необхідно частіше збирати засідання церковних рад парафій та благочинь.

    Повідомляємо, що єпархіальні збори в першому півріччі поточного року призначені на 2 квітня о 8.00. год. у Свято-Воскресенському кафедральному соборі де буде відслужена спільна Божественна Літургія Раніше Освячених Дарів.

    З усіх церковних питань священики звертаються за консультацією до свого благочинного, або старшого благочинного Єпархії протоієрея Богдана Козенка (тел.: 8-097-791-47-84), а з важливих питань до секретаря Єпархії протоієрея Петра Попадинця (тел.: 8-097-848-39-87).та до керуючого архієрея Єпархії єпископа Сумського і Охтирського Мефодія (тел.: 8-050-342-79-26).                    Секретар Сумської єпархії протоієрей Петро Попадинець


        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархії