4-та Неділя після Пасхи. Про розслабленого
Розмістив Admin на May 27 2024 - 22:31:584-та Неділя після Пасхи. Про розслабленого
Розширені новини

4-та Неділя після Пасхи. Про розслабленого


У 4-ту Неділю після Пасхи Церква згадує зцілення Господом розслабленого. Цей чоловік 38 років томився хворобою та вже зовсім зневірився в можливості зцілення.
Як оповідає Євангеліє від Іоана, Христос знаходить розслабленого лежачим біля Овечої купальні в Єрусалимі. Раз на рік Ангел Господній сходив до купальні, і порушував воду, і хто перший входив у неї після хвилювання, той здоровим ставав, якою б хворобою не хворів. У надії на це чудо навколо лежало багато хворих, серед яких був і розслаблений. Христос, підійшовши до нього, запитав: "Чи хочеш бути здоровим?" Хворий відповів Йому: "…так, Господи! Але людини не маю, щоб, коли збуриться вода, опустила мене в купальню; коли ж я приходжу, інший вже поперед мене входить." Ісус каже йому: "Встань, візьми постіль твою та й ходи". Хворий тут же встав і пішов, зовсім зцілившись.
Про життя людини, зціленої Христом в цей день, нам достеменно нічого невідомо. Все, що говорить про нього євангелист Іоан, це те, що пізніше Христос зустрів його в храмі і сказав: "Ось, ти одужав; Не гріши ж більше, щоб не сталось тобі чого гіршого ".
У зціленні розслабленого Свята Православна Церква бачить відображення відновлення життя всього людства через воскресіння Христове. У текстах богослужіння Неділі про розслабленого наші душі порівнюються з розслабленим: і причина хвороби одна - гріх, і зцілення тільки одне - Христос.