Богослужіння у неділю всіх святих землі Української
Розмістив Admin на July 08 2024 - 19:04:40Богослужіння у неділю всіх святих землі Української
Розширені новини

Богослужіння у неділю всіх святих землі Української


"Прийдіть, вірні землі Української, прославимо святих країни нашої: преподобних і святителів, і князів благовірних, мучеників і священномучеників, і святих жон собори, разом найменованих і не найменованих; вони бо ділами і словами, і різноманітним житієм, і даруванням від Бога стали святими; їхні ж і гроби Бог прославив чудесами, і нині безпосередньо вони предстоять Христу, Який їх прославив, і щиро моляться за нас, що з любов’ю святкуємо світле їх торжество." (стихири на великій вечірній)

В неділю 07.07.2024 в неділю всіх святих землі Української Високопреосвященний архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні духовенства та хору звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Суми.

Під час богослужіння лунали молитви за владу, військо та народ України. Особливі молитви підносилися за захисників та всіх хто боронить волю, свободу та незалежність України, військовослужбовців, що перебувають в полоні тощо. Також під час літургії відбулася ієрейська хіротонія диякона Сергія Бровенка, який проходить богослужбову практику в Свято-Воскресенському кафедральному соборі.

У своїй проповіді Владика Мефодій розповів про прижиттєвий подвиг новомучеників та сповідників, які в Україні та в інших землях у 20 ст. за Христа і православну віру постраждали. Особливо Владика Мефодій акцентував увагу на сучасних героях України - військовослужбовцях, які проявляючи жертовну любов до Бога та людей, ціною власного життя, захищають Українську землю від агресора.

Також Високопреосвященний архієпископ Мефодій нагородив грамотою Сумської єпархії Православної Церкви України військовослужбовця, який після поранення знаходиться на лікуванні в місті Суми, та прийшов помолитися до Свято-Воскресенського кафедрального собору міста Суми.

В цей же день в пам'ять про всіх студентів СумДПУ, які захищають волю і незалежність України в лавах ЗСУ, один з парафіян подарував для Воскресенського собору Церковне Євангеліє в окладі.

Пізніше в цей же день священнослужителі Сумської єпархії передали памперси для Сумського обласного будинку дитини та поранених військовослужбовців, які знаходяться на лікуванні в лікувальних закладах міста Суми.