Наші друзі |
|
|
В храмі Пресвятої Богородиці, що в с.Анастасівка Роменського благочиння керівництво єпархії разом з настоятелем храму Олександром Футимським провели молебень. Після цього відбулися збори місцевої релігійної громади, на яких староста парафії Катерина Вострик разом з віруючими звернулася до єпископа Мефодія про спільну відбудову сільської церкви.
|
|
Під час архієрейської Божої служби в Спасо-Преображенському храмі в с.Перехрестівка Роменського району, де настоятелем о.Олександр Лисий, висвятили в диякони випускника Львівської духовної семінарії Андрія Якубова.
|
|
ПІДСУМКИ ПІВРІЧНИХ ЄПАРХІАЛЬНИХ ЗБОРІВ |
Нещодавно в Конотопі відбулися загальна сповідь духовенства та піврічні збори Сумської єпархії, на яких здійснили спільне богослужіння всі священнослужителі області, котрі відслужили Божественну Літургію раніше освячених дарів.
|
|
На адресу Сумського єпархіального управління УПЦ Київського Патріархату продовжують надходити вітання з Великодніми святами, в яких висловлюються найщиріші побажання добра, світла і радості віруючим нашої єпархії, натхнення і Божої ласки священикам, які в нелегкі часи для Київського Патріархату здійснюють подвижницьку місію – утвердження Української Помісної Церкви.
Ми вже отримали вітання від Святійшого Патріарха Філарета, усіх архієреїв нашої Церкви, духовенства та віруючих, керівників області, районів, населених пунктів. Щиросерді вітання ми отримали від зарубіжних єпархій УПЦ Київського Патріархату, інших християнських Церков світу, де проживають українці. Особливо тепло привітала з Великоднем голова Канадського комітету приятелів Київського Патріархату пані Ірина Ващук. Ми також отримали вітання від настоятеля Української церкви в Парагваї о.Анатолія Яремка та його помічників Марії Савчук і Євгенії Вечорки.
Не забув привітати нашу єпархію і колишній її секретар протоієрей о.Двінятін, який зараз здійснює Божу службу в Українській Церкві в США.
|
|
НАГОРОДИ ВІД СВЯТІЙШОГО ПАТРІАРХА |
За дорученням Патріарха Київського і всієї Руси-України Святійшого Філарета керівник Сумської єпархії єпископ Мефодій, разом з членами єпархіального управління, вручив нагороди за заслуги перед УПЦ Київського Патріархату та за активну участь у відродженні духовності на Сумщині. Серед нагороджених: П.Качур, який донедавна був очільником області. Йому вручено орден князя Володимира ІІ ступеня. В.Гончаренко – голова Спілки ветеранів Сумської області нагороджений орденом Священномученика Юрія.
Вручено Патріарші грамоти: голові обласної організації партії “Християнсько-Демократичний Союз” С.Нікітову, головному спеціалісту Роменської районної ради М.Зв’язці, старості Глухівської парафії Св.Димитрія Ростовського В.Бойчуку та багатьом іншим науковцям і громадським діячам області.
|
|
Преосвященнійшого Мефодія єпископа Сумського і Охтирського
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним
Сумської єпархії Української Православної Церкви
Київського Патріархату
|
|
В новий рік з новими силами |
2008 рік в Сумській єпархії почався з молитовної плідної праці, яка завжди супроводжувалась молитвою.
15 лютого свято Стрітення Господнього по запрошенню благочинного Конотопського району прот.Олександра Дупи керуючий Сумською єпархією єпископ Мефодій з секретарем єпархії протоієреєм Петром Попадинцем, протодияконом єпархії Ігорем Клименковим та духовенством благочиння відслужив Божественну Літургію у Свято-Миколаївському храмі в м.Конотопі. Цей храм відреставрований минулого року на кошти меценатів та парафіян храму. Після служби відбулася зустріч з парафіянами храму та було проведено екскурсію по храму, в якому працює: недільна школа, православна бібліотека, гуртки з хореографії та писанкарства, де малечу навчають цьому ремеслу.
Після служби Божої владика побував на будівництві Свято-Георгіївського храму в м.Конотоп, настоятель о.Ярослав Срібняк, який з парафіянами продовжує будівництво храму за кошти, зібрані членами Християнсько-Демократичної партії. На даний час починають виготовляти на храм куполи.
17 лютого неприємний випадок трапився у Свято-Георгієвському храмі м.Суми, там відбувся напад на вчителя і дітей недільної школи та їх побиття людиною в стані алкогольного сп’яніння, який назвався прихильником Московського Патріархату.
Парафіяни витіснили хулігана, викликали міліцію та звернулись до єпископа Ікарія Московського Патріархату з вимогою про недопущення міжконфесійної ворожнечі.
24 лютого єпископ Мефодій разом з членами парафії провели урочисту Божественну службу у Свято-Георгіївському храмі в м.Суми. Відбувся хресний хід до місця, де розпочинається будівництво Собору.
29 лютого відбулася зустріч єпископа Мефодія з головою райдержадміністрації Лебединського району Грицаєм С.М., на якій обговорювалися питання по відновленню козацьких святинь Лебединщини. Владика Мефодій з духовенством благочиння відвідали парафіян в с.Рябушки і храм Іоанна Предтечі, відслужили молебень в храмі Архистратига Михаїла в с.Малий Вистороп та оглянули приміщення під храм у с.Гарбузівка та с.Новгордському.
2 березня на запрошення віруючих та благочинного Липово-Долинського району прот.Богдана Ільківа єпископ Мефодій з секретарем єпархії протоієреєм Петром Попадинцем та старшим благочиння протоієреєм Богданом Козенком відслужили Божественну літургію в м.Липова Долина та відвідали Свято-Троїцький храм, де завершується будівництво.
4-5 березня єпископ Мефодій разом з керівництвом єпархії представилив благочинного Великописарівського району протоієрея Михаїла Каліку, випускника Ленінградської духовної академії.
Сьогодні в єпархії діє 4 парафії нашої Церкви, але жодна не має приміщення або земельної ділянки під храм.
Єпископ Мефодій зустрівся з головами сільських і селищних рад та посадовими особами райдержадміністрації і райради. Кожному було подаровано книгу “Закон Божий”. Керівники району завірили, що зроблять все можливе, щоб віруючі нашої Церкви мали можливість здійснювати свої духовні потреби. Свого часу українські собори мали храми у смт.ВПисарівка і вони були зруйновані, а на престолі Свято-Успенського собору стоїть пам’ятник Леніну.
5 березня владика Мефодій та секретар єпархії відвідали музей П.Грабовського – незламного українського поета-борця за Україну. прозвучала молитва пам’яті, відбулись бесіди з інтелігенцією села про духовне відродження. Особливими були слова голови сільради, керівника музею Скоропад Н.П. та директора школи. Для школи була передана духовна література.
В області йде розповсюдження книг “Християнської етики”, виданої Святішим Патріархатом Філаретом та схваленої Міністром Просвіти.
9 березня єпископ Мефодій та духовенство Свято-Воскресенського кафедрального собору взяли участь у покладанні квітів та мітингу до річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Панахиди та молитви за видатного борця і захисника українського народу були вознесені у всіх храмах єпархії УПЦ Київського Патріархату Сумської області.
Також була проведена зустріч з викладачами місцевого ліцею та студентами. Особливо такою була зустріч в українському класі. Директор ліцею пообіцяла сприяти тісній співпраці.
15 березня відбулось освячення Свято-Тоїцького храму в м.Шостка настоятель храму прот.Володимир Скиба, та провели збори з віруючими Свято-Покровського дерев’яного храму в м.Шостка за участі єпископа Мефодія та керівництва єпархії.
17 березня на запрошення о.Зіновія Срібняка єпископ Мефодій з духовенством собору відслужили на храмовий день Божественну службу та заупокійну Літію в храму преподобного Герасима та провели зустріч з парафіянами храму.
18-19 березня відбувся Священний Синод УПЦ Київського Патріархату, на якому було розглянуто річні звіти єпархій.
Робота Сумської єпархії за 2007 рік визнана незадовільною.
Вказано на слабку роботу по створенню нових парафій і забезпеченню духовною опікою віруючих населених пунктів області.
Також звернено увагу на низький рівень активності парафій і духовенства у будівництві і реконструкції храмів, на малу забезпеченість духовними кадрами в області та ін.
Всі зауваження Синоду єпископ Мефодій виніс на розгляд єпархіальних зборів духовенства та віруючих, що відбудуться 10 квітня в м.Конотоп
22 березня священик Петро Савчук взяв участь у роботі історико-краєзнавчої учнівської конференції в гімназії №1, присвяченої 350-річчю Сумського Козацького полку, та благословив її роботу. Прозвучали цікаві доповіді. Учнівської молоді та науковців. Готував конференцію відомий громадський діяч Сумщини, заступник голови обласної “Просвіти” М.Карпенко Цікаво відзначити, що гімназія №1, де педагогічним колективом керує п.Бондарева К.І., вирізняється своїм високим патріотичним і духовним рівнем.
|
|
2007 РІК У ЖИТТІ СУМСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УПЦ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ |
*Протягом 2007 року, порівняно з 2006 роком, Сумська єпархія зросла на 31 зареєстровану парафію та 11 священиків. Всього ж в області діє більше 200 парафій.
*Було освячено і введено в дію: Свято-Покровський храм в с.Томашівка Недригайлівського району; Свято-Троїцький храм в с.Михайлівка Буринського району; реконструйовано козацький Свято-Миколаївський храм в Конотопі.
*Закладено наріжні камені, де мають постати нові храми нашої Церкви: храм святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії в смт.Буринь; Свято-Успенський собор в Охтирці; Свято-Миколаївський храм у с.Курмани Недригайлівського району; відбудеться у березні освячення Свято-Троїцького храму у м.Шостка.
*У 2007 році в Сумській єпархії УПЦ Київського Патріархату суттєво активізувався процес будівництва, реконструкції храмів та каплиць: Свято-Георгіївського храму в Конотопі та Свято-Успенського храму в с.Климівка Білопільського району, Свято-Троїцького храму у смт.Липова Долина, де зведені стіни й залишилося облаштувати купола, внутрішнє та зовнішнє оздоблення; розпочато з нульового циклу будівництво Петро-Павлівського храму у Ромнах та Свято-Миколаївського храму у смт.Недригайлів; храму Різдва Христового в с.Ворожба Білопільського району, де продовжується реконструкція пристосованої споруди у типовий храм. Розпочато реставраційно-будівельні роботи храмів: Різдва Пресвятої Богородиці в с.Юнаківка Сумського району, Свято-Михайлівського храму у с. Малий Вистороп Лебединського району та Святого Івана Хрестителя у с.Рябушки.
*У 2007 році частково виконано ремонтно-реставраційні роботи у Сумському Свято-Воскресенському кафедральному соборі та встановлено в ньому коштом парафіян новий іконостас у верхньому храмі, а в нижньому храмі уклали нову підлогу.
*В храмах Сумської єпархії регулярно відбувалися установлені Церковним календарем святочні, недільні та урочисті дні згідно зі Статутом нашої Церкви, а також у дні загальнонаціональних свят та подій. Зокрема, панахиди за тих, які трагічно загинули під час аварії на Чорнобильській АЕС та на честь загиблих козаків, що в с.Шаповалівка Конотопського району. А також відслужили молебень на честь 348-ї річниці героїчної Конотопської битви та освятили місцевий краєзнавчий музей, створений до цієї історичної події. Священики нашої Церкви відслужили молебень та взяли участь у відкритті Всеукраїнського фестивалю української народної пісні в с.Боромля Тростянецького району.
*За участі керівництва міста й області та студентів Банківської Академії перед початком навчального року у Свято-Воскресенському кафедральному козацькому соборі відслужили молебень. Тут же, до Дня міста Суми, відбулася Божественна літургія. Духовенство УПЦ Київського Патріархату взяло участь у святі й виголосило спільну молитву з сумчанами та керівництвом міста й області.
*Священики нашої Церкви відслужили молебень біля пам’ятника останньому кошовому Запорозької Січі Петру Калнишевському, а також за участі керівництва області у Свято-Воскресенському соборі відслужили панахиду за загиблих від голодоморів українського народу в 1932-33рр. та 1947р. і освятили пам’ятний знак у вшанування жертв Геноциду на привокзальній площі в м.Суми; такі ж панахиди відслужили біля пам’ятників жертвам тих страшних часів у селах Піски Буринського району, Хоружівка Недригайлівського району.
*Духовенство і керівництво Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату веде активний діалог з місцевою владою щодо відродження духовності та Національної Церкви в області. Маємо надію, що у 2008р. органи місцевого самоврядування рішуче призупинятимуть протиправні дії УПЦ Московського Патріархату. Сумське єпархіальне управління, відповідно до вимог чинного законодавства, вимагатиме перерозподілу храмів на канонічній території Київського Патріархату, які незаконно передані іноземній конфесії – Московській церкві в Україні (УПЦ МП).
|
|
ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ СВЯТИТЕЛЯ МИКОЛАЯ |
У Конотопському відродженому козацькому храмі Святителя Миколая за участі керівництва Сумської єпархії УПЦ Київського Патріархату, духовенства благочиння та настоятеля храму о.Олександра Дупи відбулося освячення приміщення храму та недільної школи і класів-писанкарства. Учні недільної школи підготували цікавий концерт. Тут діє бібліотека духовної літератури. Цей храм підтримує благодійний фонд “Українська родина”. Єпископ з духовенством благочиння відвідали храм на честь святого Юрія Переможця, котрий будується коштом членів партії Християнсько-Демократичного Союзу (голова партії В.М.Стретович). Будівництво відбувається під керівництвом настоятеля храму о.Ярослава Срібняка.
Сумська єпархія висловлює подяку міському голові м.Конотопа Івану Миколайовичу Огрохіну за підтримку і розуміння її проблем.
|
|
ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК – РОДИНІ ТЕРЕЩЕНКІВ |
У селищі Іскрисківщина Білопільського району біля родинного склепу відомих меценатів Сумського краю Терещенків відкрили і освятили на їх честь пам’ятний знак.
В селі Луциківка на могилі відомого церковного і громадського діяча архімандрита Антона Булатовича встановили і освятили дерев’яний хрест.
|
|
|
Вам необхідно залогінитися.
Немає присланих повідомлень.
|
|