ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · НАШІ ХРАМИ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТSunday, May 27, 2018
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
НАШІ ХРАМИ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Звинувачення на наці...
Трансформація політи...
Інформаційний потенц...
Репресії проти Право...
Православна церква С...
Наші друзі off
Церква і суспільство. Президент в Сумах відкрив Козацький хрест борцям за волю України

Президент в Сумах відкрив Козацький хрест борцям за волю України


Під час робочої поїздки до Сумської області Президент Петро Порошенко відкрив пам'ятний знак «Козацький хрест борцям за волю України», встановлений у Сумах на території Воскресенської церкви – Свято-Воскресенського кафедрального собору Сумської єпархії Української православної церкви Київського патріархату.
«Ми з вами стоїмо на справді історичному місці. Воскресенська церква – унікальний взірець козацького бароко, зведена на кошти перших сумських полковників Герасима та Андрія Кондратьєвих. Вона була для наших пращурів справжньою духовною святинею. Їх – українських козаків, знав і поважав увесь світ. І свої шанували, і чужі боялися. Вони були достойними гравцями на геополітичній карті минулих століть», - сказав Петро Порошенко.
«Сучасні захисники незалежності та територіальної цілісності нашої держави довели й доводять, що українська армія – боєздатна, міцна духом, здатна протистояти російській агресії. Ми відкриваємо Козацький хрест борцям за волю України. Він є символом неперервного зв’язку різних поколінь захисників України – від Конотопу до сьогодні. Козацька кров, мужність та звитяга вирують у жилах наших оборонців», - наголосив Президент. Він додав, що пам’ятний знак – перший на Сумщині пам’ятник, що втілює собою вшанування пам’яті усіх борців за волю України протягом всієї історії.
«Ми дійсно сильна нація – мов камінь, мов скеля. Українці вправно володіють і мечем, і оралом. Наші хлопці, в тому числі і ваші земляки, дають відсіч ворогові на південному сході держави», - сказав Петро Порошенко.
Президент подякував Українській Православній Церкві Київського Патріархату за ініціативу встановлення цього знаку та зазначив, що духовність і віра в Бога завжди допомагали нашому народу вистояти і перемогти. «Говорячи словами апостола Павла, ми зодягаємося у броню віри та шолом надії на спасіння», - сказав Петро Порошенко.
Глава держави також взяв участь у молебні за Україну, який відбувся у Кафедральному соборі. Петро Порошенко поспілкувався із батьками учасника АТО Андрія Реути, який загинув, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет України. «Зараз ми дуже високо підняли статус справжнього героя України і в цьому Пантеоні ваш син займає дуже достойне місце», - звернувся Президент до батьків Андрія Реути та подякував за виховання справжнього патріота та героя нашої держави. У свою чергу, батьки висловили слова підтримки діям Президента.
Президент подякував священикам за молитву за Україну в День Святих апостолів Петра і Павла: «Спасибі за молитву за нашу державу, за військо і за нашу перемогу, щоб нарешті на українську землю прийшов мир. Без Божої допомоги Україна б не вистояла в цих випробуваннях перед навалою агресора».
«Я молюся за те, щоб Господь послав Україні єдину помісну церкву, щоб ми об’єдналися, бо це – найважливіше. Україна потребує сьогодні єднання. І немає жодного сумніву, що ми маємо і єдність, і силу, і Божу допомогу», - сказав Петро Порошенко та підкреслив, що буде робити усе необхідне для цього.

Пам’ятний знак «Козацький хрест борцям за волю України» створений на вшанування пам'яті захисників України. Козацький хрест – символ Українського козацтва. Такий хрест зображувався на печатках Війська Запорізького, Війська Запорізького Низового та інших прапорах і гербах козацьких полків. Нині є емблемою Збройних Сил України, Державної прикордонної служби, Служби безпеки України.
На зворотному боці пам’ятного знаку міститься графічне зображення символу Господа Саваофа і Його небесного воїнства у вигляді трикутника у сяйві променів. Цей символ є копією зображення на окладі Євангелії, подарованого кошовим отаманом Запорізької Січі Петром Калнишевським Пустовійтівській церкві.
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.