ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · НАШІ ХРАМИ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТMonday, January 21, 2019
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
НАШІ ХРАМИ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Церква і суспільство. Мітинг-реквієм з нагоди 32-річчя роковин аварії на ЧАЕС у Краснопіллі

Мітинг-реквієм з нагоди 32-річчя роковин аварії на ЧАЕС у Краснопіллі


32 роки тому в ці квітневі дні українці в населених пунктах, які тепер називають одним лиш словом «зона», жили приємними клопотами: дітлахи готували уроки і гралися на вулиці, їх батьки ділилися на лавках останніми новинами і будували плани на травневі свята, молоді пари гуляли весілля, але все то обірвалось в одну мить обірвали сирени тривоги – провісники незбагненної трагедії… Так все починалось тоді і саме так відновили початок вселенської біди аматори краснопільської сцени під час тематичного заходу «Чи знаєш ти, світе, як сумно ридає полин?» з нагоди 32-х роковин аварії на ЧАЕС. На сьогоднішній день на території Краснопільського району проживає 215 чоловік, постраждалих від Чорнобильської трагедії, з них 62 особи І категорії, 81 особа –ІІ категорії , 72 осіб – ІІІ категорії, 271 дитина. 128 чоловік від набутих під час ліквідації аварії залишили цей світ.
Хвилиною мовчання вшанували присутні в залі пам’ять тих, хто ціною власного життя врятував життя і здоров’я мільйонів.
Від голови Краснопільської районної державної адміністрації Сергія Хрупи, голови районної ради Віталія Савоненка, селищного голови Юрія Яремчука звучали слова вдячності присутнім в залі учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Після чого відбулась церемонія покладання квітів до пам'ятного знака жертвам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС, де благочинний Української Православної Церкви Іван Малюк провів чин панахиди за жертвами аварії на Чорнобильській АЕС.
Під час мітингу-реквієм до присутніх звернулися голова Краснопільської районної організації «Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» В. А. Гойденко, член цієї організації, ліквідатор із Хмеоівки Б. В. Подойма:
- 32 роки, це не лише чергова дата з моменту аварії, а й період напіврозпаду радіоактивних елементів, адже через 64 роки та забруднена зона буда придатною для життя, - говорить Борис Васильович. – Ми зібралися на святому місці біля стел з іменами наших побратимів, які віддали найдорожче – своє життя. «Мorituri te salutant» - «ті, що йдуть на смерть, вітають тебе» - таким було одне з гасел ліквідаторів. Ми низько схиляємо голови перед їх світлою пам’яттю і обіцяємо, що зробимо все від нас залежне, щоб їх сім’ї не залишались без уваги. Нас називають героями, а ми лише виконували те, що мали виконати.

До 32 річниці Чорнобильської катастрофи в читальному залі Краснопільської районної бібліотеки для дітей для учнів 4-9 класів оформлена книжково-ілюстративна виставка «Чорнобиль! Його забути не дозволяє майбутнє».
Бібліотекар Бесараб Т.О. провела бібліографічний огляд «Чорна трагедія на кольоровій землі» та перегляд літератури з визначеної теми для учнів 4 класів.


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.