ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, May 27, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
ОФІЦІЙНО

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 189/2009

Про відзнаку Президента України – Хрест Івана Мазепи

Відповідно до пункту 25 статті 106 Конституції України та статей 4 і 12 Закону України «Про державні нагороди України» постановляю:

1. Встановити відзнаку Президента України – Хрест Івана Мазепи.

2. Затвердити Положення про відзнаку Президента України – Хрест Івана Мазепи.

3. Кабінету Міністрів України здійснити фінансове і матеріальне забезпечення виготовлення знаків відзнаки Президента України – Хрест Івана Мазепи, посвідчень та футлярів.

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

26 березня 2009 року

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 26 березня 2009 року № 189/2009ПОЛОЖЕННЯ
про відзнаку Президента України - Хрест Івана Мазепи


1. Відзнаку Президента України - Хрест Івана Мазепи (далі - Хрест Івана Мазепи) встановлено для відзначення громадян за значний внесок у відродження національної культурно-мистецької, духовної, архітектурної, військово-історичної спадщини, заслуги у державотворчій, дипломатичній, гуманістичній, науковій, просвітницькій та благодійній діяльності.

2. Хрестом Івана Мазепи можуть бути нагороджені громадяни України, іноземці та особи без громадянства.

3. Нагородження Хрестом Івана Мазепи провадиться указом Президента України.

4. Нагородження Хрестом Івана Мазепи може бути проведено посмертно.

5. Повторне нагородження Хрестом Івана Мазепи не провадиться.

6. Представлення до нагородження Хрестом Івана Мазепи та вручення цієї нагороди провадяться відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року №138.

7. Особі, нагородженій Хрестом Івана Мазепи, вручаються відзнака та посвідчення.

8. Хрест Івана Мазепи виготовляється із позолоченого срібла і має форму прямого рівностороннього хреста з розширеними сторонами, краї яких увігнуті всередину. Сторони хреста покрито малиновою емаллю. У центрі хреста вміщено картуш, на синьому тлі якого - зображення козака з військової печатки гетьмана Івана Мазепи. Картуш накладено на зображення геральдичної фігури «Курч» герба гетьмана Івана Мазепи, покритої емаллю білого кольору. Між сторонами хреста - розбіжні промені. Усі зображення рельєфні. Пружки хреста і промені, волюти картуша, зображення козака, пружки фігури «Курч» - позолочені.

Розмір знака між протилежними кінцями хреста - 42 мм. Зворотний бік знака Хреста Івана Мазепи плоский з вигравіруваним номером.

За допомогою кільця з вушком хрест сполучається з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Нижня частина колодки фігурна рельєфна. Розмір колодки: висота - 45 мм, ширина - 28 мм. На зворотному боці колодки розміщено застібку для прикріплення відзнаки до одягу.

Стрічка Хреста Івана Мазепи шовкова муарова світло-синього кольору з малиновими повздовжніми смужками з боків та жовтими посередині. Ширина світло-синьої смужки - 10 мм, жовтих - по 2 мм, малинових - по 7 мм кожна.

Планка Хреста Івана Мазепи являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту стрічкою. Розмір планки: висота - 12 мм, ширина -14 мм.

9. Хрест Івана Мазепи носять на грудях зліва і за наявності в особи інших державних нагород України розміщують після ордена Данила Галицького.

10. Особи, нагороджені Хрестом Івана Мазепи, повинні дбайливо ставитися до схоронності відзнаки і посвідчення. У разі їх втрати (псування) нагородженому може бути видано дублікати, якщо Комісією державних нагород та геральдики буде визнано, що втрата сталася з причин, які не залежать від нагородженого.

11. Після смерті нагородженого Хрестом Івана Мазепи, за наявності спадкоємців, відзнака та посвідчення залишаються у сім'ї померлого як пам'ять. У разі відсутності спадкоємців відзнака та посвідчення до неї можуть бути передані на зберігання до Комісії державних нагород та геральдики.

12. За згодою спадкоємців Хрест Івана Мазепи та посвідчення можуть бути передані на тимчасове або постійне зберігання музеям на підставі рішення Комісії державних нагород та геральдики за наявності відповідного клопотання музейного закладу.

Глава Секретаріату Президента України В.БАЛОГА

МАЛЮНОК ВІДЗНАКИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ - ХРЕСТ ІВАНА МАЗЕПИ
Джерело: Офіційне інтернет представництво Президента України Віктора Ющенка

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.