ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТWednesday, January 20, 2021
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Лист Блаженнійшого Митрополита Епіфанія до Вселенського Патріарха Варфоломія з нагоди другої річниці вручення Томосу про автокефалію ПЦУ

Лист Блаженнійшого Митрополита Епіфанія до Вселенського Патріарха Варфоломія з нагоди другої річниці вручення Томосу про автокефалію ПЦУ


Всесвятійший Архієпископе Константинополя – Нового Риму і Вселенський Патріарх, у Христі Богові улюблений і бажаний брате і співслужителю нашого смирення владико ВАРФОЛОМІЙ, Вашу Всесвятість братньо обіймаючи сердечно вітаю.

Христос народився!

Всесвятійший владико,

Прийшла вдруге річниця підписання та кенотичного надання Вашими священними руками і Константинопольською Церквою Матір’ю Томоса Автокефалії Святійшій Церкві України.

Скільки добрих емоцій, скільки спогадів, скільки сумних та приємних подій сталося від того нашого подвійного Богоявлення!

Довгий час Церква України терпіла через несправедливість, через порушення канонічного порядку, боролася за утвердження правди. І воля Господа була на те, щоби покоління перед нами і ми самі пройшли цей шлях, «Бо хто підносить себе, той принижений буде, а хто понижує себе, той піднесеться» (Мф. 23:12).

Ми терпіли – і наше терпіння Бог винагородив. Ви, Ваша Всесвятосте, і Матір Церква зігріли нас своєю любов‘ю, втішили нас у скорботі, зняли з нас тягарі, які були покладені супротивниками правди. Як посли святого князя Володимира у Святій Софії Константинопольській не знали, були вони на небі чи на землі, коли бачили службу Патріарха, так і ми не можемо висловити всю радість, яка нас наповнювала в день Хрещення Господнього два роки тому, коли ми єдналися з Вами у Святій Євхаристії та у молитвах прославлення Святого Богоявлення.

Про що мені говорити, про що сповіщати від свого смиренного серця та від імені поважної Ієрархії, священного кліру та побожного народу Святійшої Церкви України! Лише про вдячність Богові та Вам.

Нехай Господь Бог дарує Вам, Всесвятійший владико, многії літа, енергійні, здорові, плідні, у силі душі та сміливості, і для присоромлення тих, хто здійснюють усілякими способами гоніння на Материнский корабель Церкви Константинопольського престолу.

Многії літа, Всесвятійший владико!

Із надзвичайною вдячністю Ваш брат та співслужитель Вашої Всесвятості істинно у Господі та у всеготовності –

† Київський Епіфаній

Джерело: https://www.pomisna.info/

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.