ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТMonday, April 19, 2021
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Церква і суспільство. Сумчан закликають відмовитись від купівлі штучних квітів та вінків

Сумчан закликають відмовитись від купівлі штучних квітів та вінків


Екологи та священники закликають сумчан не використовувати штучні квіти і вінки для вшанування померлих близьких та пропонують альтернативу.

Про шкідливий вплив атрибутики на довкілля і здоров’я людей, попит на яку зростає напередодні Великодня і поминальних днів, під час брифінгу в міській раді розповів фахівець з питань охорони довкілля Віктор ГУДЕНЕЦЬ, а про ставлення як до елементу традиції – священник Свято-Воскресенського собору, прессекретар Сумської єпархії ПЦУ Павло СУШИНСЬКИЙ.

Зокрема, Віктор Гуденець наголосив, що штучні квіти виготовляються з полімерних і синтетичних матеріалів, разом із тим, не піддаються переробці. Зважаючи на це, період їх розкладу в природньому середовищі може сягати ста і більше років, а спалення таких квітів забруднює атмосферне повітря, тим самим завдаючи шкоди здоров’ю людини. Позаяк токсичні речовини, накшталт оксидів азоту, оксидів сірки, фенолів, токсичних діоксинів, формальдегідів, сполук свинцю, що виділяються, спричиняють утворення пухлин.

«В Україні ще слідують традиції вшановувати близьких штучною атрибутикою, в той час як у Європі від цього давно відмовились, і причин для цього безліч, і, мова не тільки про квіти, а про посуд, тари пакування тощо, – нагадав фахівець. – Тому нині завдання Сумської міської тергромади, як і нашої області в цілому – впровадження сучасних методів поводження з відходами, наприклад дотримання п’яти принципів «Zero Waste», тобто нуль відходів, або ж скорочення продукування відходів, покликане зменшити екологічне навантаження на планету. Так, містяни можуть відмовитись від споживання товарів, які не є нагальними, зменшити використання товарів, які в ланцюжку перетворень є токсичними або неможливі до переробки, максимально повторно використовувати товари з пластику, переробляти та утилізувати, компостувати (біологічний спосіб утилізації рослинних залишків і біологічних відходів)».

Як повідомив священник Свято-Воскресенського собору Павло Сушинський, церква позитивно сприймає традицію впорядкування місць померлих, – вони мають бути прибрані та ошатні. Однак прикрашання місць поховань штучними квітами церквою не регламентується, зазначив отець Павло. Та, якщо бажання вшанувати близьких саме квітами все ж є, то вони мають бути виключно живими (принесені або висаджені).

«Якщо ми говоримо, що світ створений Богом, відповідно, навколишнє середовище дане людині для її земного життя і існування. Так, ми маємо право використовувати блага землі, але правильно і раціонально, з розумом і мудрістю, – аби це приносило користь нам і не створювало проблем майбутнім поколінням. Тож церква рекомендує вшановувати померлих живими квітами, якщо ті є дороговартісними, то радше відмовитись від них взагалі», – підкреслив священнослужитель.

Та найперше, що радять сумчанам – поминати померлих саме молитвою, і не перетворювати поминання на застілля чи свято.


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.