ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ ПАРАФІЇ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборMonday, February 06, 2023
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ ПАРАФІЇ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
Посилання
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Молитва жива і дієва, коли промовляємо її рідною мовою – Епіфаній

Молитва жива і дієва, коли промовляємо її рідною мовою – Епіфаній


У день вшанування преподобного Нестора Літописця, Києво-Печерського, та української мови Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній нагадує, якою важливою є рідна мова у пізнанні Бога.

Він наголошує, що молитва буде живою і дієвою лише тоді, коли в її словах поєднуватимуться розум і серце, коли душа почне промовляти своїм «внутрішнім», але таким зрозумілим нам голосом.

“А це можливо лише тоді, коли ми молимося рідною мовою, що лине від самого серця, яка торкається душі, несе розуміння і глибинні переживання.

Недарма стільки століть наші духовні окупанти і безбожники забороняли українську мову для використання у наших храмах, усіляко принижували її, переслідували україномовних священників, знищували наші переклади й богослужбові тексти. Цим вони досягли того, що губився сенс, який Церква прагнула донести до вірян, були спотворені бачення, мета і, власне, служіння Церкви. Втратилась єдність, гармонійність, унікальний зв’язок між Церквою та її вірними, і як наслідок – згодом «зникли» і самі віряни такої Церкви, бо вона їм стала чужою, далекою, незрозумілою. Так виховували атеїстів або тих, хто обрав для себе іншого «бога».

Як же довго ми блукали, поки не змогли вільно чути слово Боже рідною мовою. І як ми духовно зміцнилися і виросли з Божою допомогою, коли Він благословив нас мати свою незалежну державу, а в ній – і визнану незалежну помісну Українську Православну Церкву, де так природно, тепло і зрозуміло лунає наша рідна мова.

Бережімо наш дорогоцінний скарб, нашу мову, серце нашого народу! Пам’ятаймо слова апостола Павла, що в церквi краще п’ять слiв сказати рідною мовою, анiж тисячi слiв незнайомою (пор. 1 Кор. 14: 19). Бо «Коли я молюся незнайомою мовою, то хоч i дух мiй молиться, але розум мiй лишається безплiдним» (1 Кор. 14: 14). Нехай молитва рідною мовою приносить кожному добрі й корисні плоди”, – написав Епіфаній.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.