ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Saturday, July 13, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
26 травня - 24-та річниця відновлення Михайлівського Золотоверхого собору

26 травня - 24-та річниця відновлення Михайлівського Золотоверхого собору

Бог зберіг для нас це святе місце від ще більшого плюндрування кремлівською владою і сподобив нас дару відновити цю Золотоверху святиню, аби вона нагадувала всім про наше давнє і славне коріння, про нашу історію, небезпеку від наших ворогів, про наші можливості та справжні цінності.
Понад дев’ять століть віддаляє нас від літописної згадки про закладини великим київським князем Святополком-Михаїлом Золотоверхого Михайлівського собору. Понад вісім століть він височів у центрі нашої давньої славної столиці, допоки кремлівська влада у 1937 році не висадила його в повітря заради наміру побудувати тут урядові квартали з кабінетами для своїх вождів.
З того часу минуло понад півстоліття, аж поки Золотоверха святиня знову постала на своєму історичному місці. З освяченням Михайлівського Золотоверхого собору в 2000 році символічний престол небесного воїна архістратига Божого Михаїла знову повернувся до Києва – з новою місією, з новими планами, дарами і випробуваннями.
Сьогодні Михайлівський Золотоверхий є кафедральним собором Митрополита Київського і всієї України Епіфанія – Предстоятеля автокефальної, незалежної, єдиної помісної Православної Церкви України. Цей відновлений собор вже став осердям та символом нашої новітньої історії. Свого часу він відчинив двері, аби врятувати мирних протестувальників під час Революції гідності, а нині його мури закарбовують пам’ять про подвиг новітніх героїв – захисників, які віддали свої життя, боронячи нашу землю, нашу незалежність, нашу свободу.
Торкається кожного серця ця Золотоверха святиня: небесна блакить її стін, величні й спокійні образи святих і подвижників, ніжні орнаменти й прикраси, її загальна атмосфера намоленості й умиротвореності – дійсно, ніби являють нам часточку Неба на землі. Приходьте до нашої святині. Наші двері гостинно відкриті для всіх!
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.