ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборSaturday, April 27, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Огляд ЗМІ
Ігумен ЛАВРЕНТІЙ: “Піст без духовності перетворюється на дієту”

Наближається до завершення Великий піст, який передує одному з найголовніших православних свят — Христовому Воскресінню. Саме в цей період люди намагаються очистити душу і тіло, стати мудрішими та добрішими. З цього приводу православна церква рекомендує дотримувати певних правил, за допомогою яких можна позбутися багатьох гріхів, а отже, звільнитися від душевних і тілесних хвороб. Про це розмова нашого кореспондента з ігуменом Лаврентієм із Свято-Михайлівського монастиря.

— Першочергове завдання посту полягає в його духовному змісті. Якщо все зводити до обмеження споживання їжі, то це буде лише дієта. В Святому Писанні згадується випадок, коли одна з духовних чад розповіла преподобному Серафимові Саровському, як вона утримується від їжі, на що святий їй сказав: “Немає сенсу в тому, якщо ти не їси якоїсь страви, а поїдаєш людей”. У такий алегоричний спосіб Серафим Саровський звернув увагу на те, що найголовнішим у пості має стати виконання заповідей Христових. Дотримувати православних канонів люди повинні протягом усього року. Якщо ж вони цього не робили, то намагаються очистити свою душу від гріхів під час найголовнішого та найбільшого християнського посту, котрий триває 40 днів перед святом Христового Воскресіння. Звільнитися від духовного тягаря допоможуть праведний спосіб життя (один із головних його принципів: стався до людей так, як хотів, аби вони ставилися до тебе), молитви, обов’язкове прийняття церковних Таїнств: Сповіді, Покаяння, Святого Причастя. Після щирої сповіді потрібно просити Господа, щоб Він допоміг уникнути різноманітних спокус та скоєння нових гріхів.

— У Великий піст у православних церквах зазвичай проводиться маслособорування. Що це таке?

— Маслособорування — одне із семи великих Таїнств святої церкви. Звершувати його можна протягом року, але традиційно у нас воно відбувається під час Великого посту. В Священному Писанні Нового Заповіту сказано: якщо хтось захворіє, треба покликати пресвітерів, вони помоляться, помажуть хворого освяченим єлеєм, і він зцілиться. У католиків вважається, що цей обряд потрібно здійснювати лише тоді, коли людині загрожує смертельна небезпека. Однак у православній церкві це Таїнство приймають, коли хворіють тілесно або щось не ладиться в житті. У нашому соборі його проводять у визначені дні вранці, після Божественної літургії, Сповіді та Святого Причастя (у деяких храмах сповідаються та причащаються опісля). Під час маслособорування сім священиків читають сім уривків з Євангелія, моляться за зцілення тих, хто прийшов, і сім разів помазують їх освяченим єлеєм. Після цього, з Божою допомогою, люди одужують від хвороб, звільняються від проклять, відступають життєві негаразди. Звичайно, це за умови щирої віри в Господа та розкаяння в гріхах.

— Кажуть, якщо принести додому запалену під час богослужіння у Страсний четвер свічку і намалювати нею на одвірках дверей хрестики, то можна захистити свій дім від будь-якого лиха...

— Страсного четверга, тобто останнього перед Пасхою, в церквах відбувається особливе богослужіння, коли священик читає 12 уривків із Святого Євангелія, в яких розповідається історія страждань Ісуса Христа: про його хресний шлях до розп’яття. Оповідь закінчується думкою, яка розвивається у наступній події — Христовому Воскресінні. Справді, під час цього богослужіння люди тримають у руках запалені свічки. Їхнім полум’ям потім удома малюють хрестики на дверях та вікнах. Ці свічки запалюють і читають молитви, коли хворіють чи тяжко на душі.

— Великий піст вважається дуже суворим щодо їжі (навіть рибу можна їсти тільки на Благовіщення). Але ж не кожна людина за станом здоров’я може витримати це...


— Навіть у найсуворіших правилах є винятки. Якщо людина недужа, вона повинна порадитися з лікарем, як постувати, аби не зашкодити здоров’ю. Наприклад, можуть бути традиційне постування в середу та п’ятницю, утримання від споживання м’яса тощо. Особливо це стосується останнього тижня Великого посту. Церковні канони в Страсну п’ятницю взагалі рекомендують нічого не їсти. В суботу опівночі відбувається Всеношна, і лише тоді, після освячення пасок, закінчується Великий піст. Однак ще раз наголошую: головне у пості — не голодування, а духовність та молитва. Тож творімо добро, аби гідно зустріти свято Світлого Христового Воскресіння, яке символізує вічне життя.

        Джерело:   Інна БІРЮКОВА “Хрещатик”.

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.