ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, October 14, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
1 жовтня – свято Покрова Пресвятої Богородиці

1 жовтня – свято Покрова Пресвятої Богородиці


Завтра, 1 жовтня – важливе, особливе і дуже символічне для нас свято Покрова Пресвятої Богородиці. Воно належить до великих свят з фіксованою датою.

Історична подія, що стала основою для цього вшанування, сталася приблизно 930-го року в Константинополі. Як свідчить Передання, під час чергової облоги візантійської столиці чужинцями, жителі міста зібралися у Влахернському храмі і ревно молилися про захист та спасіння. Влахерни – це місцевість у північно-західній частині Константинополя. Влахерни були відомі величною церквою, присвяченою Богородиці, та побудованою імператором Левом І Великим, де були покладені в 474 році чесні ризи Божої Матері, перенесені зі Святої Землі.

Тоді й сталося особливе явлення Богородиці: під час богослужіння і посиленої молитви від вівтарної частини храму на висоті, ніби стоячи на хмарі, явилася Божа Матір у величі Своєї слави, в оточенні ангелів та багатьох святих. Знявши з голови омофор, тобто верхній покров, Вона простягла його над народом. За цим видінням і знаком зрозуміли люди, що Пречиста Діва захистить Царгород. І справді, невдовзі сталося чудо: буря на морі розкидала і знищила багато кораблів чужинців, тож вороги були вимушені зняти облогу міста і забратися геть.

Передання свідчить, що це особливе явлення Божої Матері сталося у Влахернському храмі під час нічного бдіння, «о четвертій годині ночі», тобто за чотири години після заходу сонця, що означає приблизно 11-ту годину вечора за нашим ліком часу.

В пам’ять про цю історичну подію та чудесне врятування Богородицею міста від захоплення ворогами у Константинополі стали вшановувати Покров Пресвятої Владичиці. А у Київській Митрополії святкування Покрова Пресвятої Богородиці було запроваджене не пізніше середини ХІІ століття. Тоді ж у нас з’явилися і перші Покровські храми.

З тих часів свято Покрова Богородиці, в якому Вона прославляється як незмінна тепла молитвениця за вірних та весь світ, а також як заступниця і захисниця, до Якої за допомогою звертаються всі потребуючі, міцно утвердилося в нашій Церкві. Тож прославляймо Божу Матір як нашу велику Захисницю і Заступницю, просімо покрити нас і цілу Україну від усякого зла чесним Її омофором!
Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.