ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборWednesday, May 14, 2025
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Перенесення мощей Святителя і Чудотворця Миколая з Мир Лікійських у м. Барі

Перенесення мощей Святителя і Чудотворця Миколая з Мир Лікійських у м. Барі

6 грудня святитель Миколай Чудотворець завершив земне життя і розпочав свій шлях у вічності. А 9 травня – це дата перенесення його святих мощей зі Сходу на Захід, з міста Мири у Лікії (це поблизу сучасного містечка Демре у провінції Анталія, в Туреччині) до італійського міста Барі. Ця подія відбулася у 1087 році, але й донині ми її вшановуємо. Чому ж і навіщо перенесли мощі цього видатного святого, і чому саме в місто Барі?

Як відомо, святитель Миколай понад чверть століття був архієпископом Мир Лікійських, там він і завершив свій земний шлях після нетривалої тілесної хвороби у 335 році від Різдва Христового. Там же, в Мирах, було поховане його тіло. Майже 700 років спочивало тіло великого святителя і чудотворця Миколая в Мирах Лікійських. Але потім туди прийшли з руйнівними набігами кочівники і народи мусульманські – завоювавши майже всі міста Малої Азії, зруйнували вони і Мири.

Як свідчить Передання, одному пресвітеру з італійського міста Барі (місто-порт на півдні Італії, яке здавна було заселене греками) уві сні явився святий Миколай і заповів забрати його тіло зі спустошеного міста Мири та перенести до міста Барі. Пресвітер поділився видінням зі своєю громадою, і невдовзі її представники трьома кораблями вирушили до Мир. Там вони знайшли раку з мощами святого чудотворця, повантажили її на корабель і відплили у супроводі двох ченців зі зруйнованої церкви святого Миколая.

Вирушили вони з міста Мири 11 квітня, а 9 травня, у неділю ввечері, прибули до міста Барі. Їх з радістю та великими почестями зустріли жителі міста, вийшовши назустріч святим мощам зі свічками і фіміамом (ладаном), – оповідає Передання. Мощі святителя Миколая поклали у церкві Іоана Предтечі, біля моря.

Багато чудес і зцілень звершувалося біля цих святих мощей. Невдовзі вдячні містяни побудували нову церкву на честь святого Миколая. На третій рік після перенесення мощей святителя з Мир Лікійських приїхав до міста Барі Римський папа Урбан зі своїми єпископами, які освятили цю нову церкву, переклали мощі святителя у срібну раку та урочисто вклали її у вівтар 9 травня. Перенесли до того храму вони і гріб святителя, в якому перевозили мощі святого. В той день відбулося велике святкування і прославлення святого Миколая Чудотворця, була роздана щедра милостиня всім потребуючим.

На спогад давніх подій Свята Церква щорічно 9 травня згадує Перенесення мощів святителя і чудотворця Миколая з Мир Лікійських у м. Барі. До речі, місто Ба́рі (грец. Βάριον) нині теж є портом на півдні Італії. Це місто дало ім'я українському місту Бар, що на Вінничині. Покровитель італійського Барі – святий Миколай, мощі якого донині зберігаються у місцевій базиліці святого Миколая з 1087 року – вже понад 9 століть!

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.