ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Tuesday, June 18, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Два роки тому відійшов у вічність Олександр Сотник

Два роки тому відійшов у вічність Олександр Сотник

Днями минає друга річниця від дня, коли на 75-му році життя спочив у Бозі завідуючий науково-історичним відділом Сумської єпархії, педагог, історик, письменник, член спілки журналістів України, автор багатьох ґрунтовних праць з історії духовності Слобожанщини, відомий історик-краєзнавець, активний громадський діяч Олександр Миколайович Сотник.
Працюючі заступником начальника управління у справах релігій Сумської державної адміністрації, він зміг зібрати безцінні матеріали та докази репресій проти Церкви у Сумській області у часи радянського безбожництва.
З проголошенням незалежності Української держави працював на ниві відродження духовності українського народу та утвердження УПЦ Київського Патріархату на Сумщині, за що був нагороджений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом орденом святих Кирила і Мефодія та орденом святого рівноапостольного князя Володимира.
Автор відомих книг: «Це – наша історія», «Репресії проти церкви на Сумщині», «Православна Сумщина», «Українська нація і українська церква» та багатьох інших. В основу текстів покладені архівні документи, які викривають механізм і методи репресій: фізичну ліквідацію духовенства, розкольницьку діяльність партапарату, руйнацію храмів, знищення ікон та цінних історичних раритетів.
Пам'ятаючи великого сина українського народу, непохитного борця у відродженні духовності на Сумщині Олександра Сотника, духовенство та віруючі Сумської єпархії підносять молитви до Господа Ісуса Христа, щоб дарував Він, як Милостивий Отець, новопреставленому рабу Божому Олександру вічний спокій в оселях праведних.


Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.