ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборThursday, April 25, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
РЕЛІГІЯ І СУСПІЛЬСТВО
Три чверті населення України вважають себе віруючими людьми - результати соцопитування



        КИЇВ, 8 січня. /УКРІНФОРМ/. Україна приєдналась до Міжнародного проекту соціального дослідження (ISSР) - щорічного порівняльного опитування населення за заздалегідь визначеною тематикою, в якому беруть участь 45 країн Європи, Азії, Північної та Південної Америки. Цього року темою дослідження стало ставлення до релігії та релігійні погляди громадян, передає УКРІНФОРМ із посиланням на прес-службу Миколи Томенка.

        Ініціаторами приєднання України до цього міжнародного проекту виступили Інститут політики та Київський міжнародний інститут соціології із залученням фахівців Інституту соціології НАН України. З 11 по 20 жовтня 2008 року Київський міжнародний інститут соціології і Центр "Соціальні індикатори" провів опитування 2036 респондентів за випадковою репрезентативною вибіркою, що відповідає стандартам ISSР і представляє доросле населення України.

        Інститут політики представляє такі результати опитування: 53% респондентів погодились з тим, що твердження "Я вірю у Бога зараз і завжди вірив" найкращим чином описує їхні переконання. Кожний п'ятий (21%) не вірив раніше, проте став віруючим зараз. Тобто три чверті населення України вважають себе віруючими людьми. Атеїстів значно менше: кожний дев'ятий (11%) або ж ніколи не вірив у Бога чи перестав вірити, ще 15% не змогли вибрати для себе хоча б одну із пропонованих позицій.

        Віра в інші аспекти релігійного світогляду в Україні поширена значно менше. У "релігійні дива" вірять 46% українців і не вірять 32% (інші не визначилися), у "життя після смерті" відповідно 38% і 37%, у "рай" 40% та 36%, у "пекло" 39% та 36%, у "надприродні сили й можливості померлих предків" відповідно 34% та 38%.

        Також з'ясувалося, що за часів Незалежності українці стали більш релігійними. Люди старші 50-ти років, з тих, хто народився і сформувався у Радянському Союзі, частіше за інших виказували атеїстичні погляди - 11% серед них заявили, що ніколи не вірили у Бога, а у віковій категорії до 30-ти років - 7%.

        Окрім того, у західних областях України люди масово вважають себе приналежними до певної релігії. Тут лише 3% не поділяють релігійного світосприйняття, натомість у центральних, південних та східних областях таких - 13%.

        Загалом 62% громадян назвали православним релігійне оточення, в якому вони виховувалися, 6% греко-католицьке, а 27% росли й спілкувалися поза будь-яким релігійним впливом (5% - усі інші відповіді).

        Ще одним результатом дослідження стало те, що жінки в Україні виявилися більш віруючими, ніж чоловіки: 63% їх завжди вірили у бога, тоді як лише 41% чоловіків вважають такими свої переконання.

        Заступник голови Верховної Ради України, засновник Інституту політики Микола Томенко назвав надзвичайно важливим факт приєднання нашої держави до Міжнародного соціологічного проекту ISSP. На його думку, доступ українських науковців до міжнародного щорічного порівняльного опитування населення - це можливість визначити місце України у світовому цивілізаційному контексті.

        М.Томенко також поінформував, що в рамках участі України у проекті ISSP отримана інформація буде докладно проаналізована й опублікована у спеціальній брошурі, а національний координатор проекту візьме участь у щорічних зборах учасників ISSP.


    Джерело: УКРІНФОРМ

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.