ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборFriday, April 19, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Місце, де дається спасіння для душі

Місце, де дається спасіння для душі

За матеріалами Недригайлівської районної газети "Голос Посулля" від 23 листопада 2011 року
Кажуть, село без церкви, мов колодязь без води. Тонким джерельним струмком теплилася віра весь цей час у Курманах: церкву тут облаштували в звичайній сільській будові - за радянських часів це був побутовий комбінат і ательє з пошиву одягу. Останні роки курманівці молилися тут Богу плекали надію на відродження справжнього храму. Молилися і відводили очі від цегельної недобудови, яка скромно і ніяково стояла неподалік на горбочку.
Кілька років тому почалося спорудження церкви у селі Курмани, кошти на будівництво якої були надані вдовою відомого українського поета, уродженця цього села Дмитра Григоровича Білоуса. Тоді з цегли, щоправда не дуже нової, були вигнані лише стіни майбутнього храму і будівництво зупинилося. Три роки тут гуляв лише вітер, наносячи сухе листя і породжуючи колючі протяги. Жителі Курманів і навколишніх сіл, грішним ділом думали, що це вже все, адже розуміли, що самотужки самим прихожанам таку будову не осилити. Яким же було їхнє здивування і як пораділа їхня душа, коли в середині цьогорічного літа біля церкви відновилися будівельні роботи.


Детальніше...

До 160 річчя з дня народження Миколи Неплюєва

До 160 річчя з дня народження Миколи Неплюєва

Микола Миколайович Неплюєв (1851- 1908) - громадський діяч, богослов, соціальний практик, педагог і мислитель. Народився 11 вересня 1851 року в містечку Янпіль Глухівського уїзду Чернігівської губернії (нині смт Ямпіль Сумської області). Він був суспільним діячем європейського масштабу, членом англо-російської літературної спілки, Міжнародної Молитовної спілки, головним організатором проведення Конгресу єдиного людства (Париж 1900).
В 1874 році закінчив юридичний факультет Петербурзького університету. У 1877 році пережив духовний переворот: сповнений співчуття до простого народу, він вирішує залишити дипломатичну кар'єру , повернутися на батьківщину, до батьківського маєтку й присвятити своє життя справі просвітництва,турботам про моральне й матеріальне поліпшення життя селян. Необхідних для майбутньої роботи в сільському господарстві знань Неплюєв набув у Московській землеробській академії, пройшовши дворічний курс вільним слухачем.
У 1881 році, після закінчення академії, він повернувся до свого маєтку в хуторі Воздвиженський Глухівського повіту Чернігівської губернії. Неплюєв звернувся до батька з проханням про надання йому економічної самостійності для того, щоб організувати притулок для сиріт. Неплюєв почав з того,що взяв на виховання десять селянських дітей з бідних сімей; таким чином, 4 серпня 1881 року зародилася майбутня Воздвиженська школа.


Детальніше...

Охтирський благочинний привітав військових зі святом

Охтирський благочинний привітав військових зі святом

6 грудня 2011 року в день Збройних сил України, благочинний Охтирського району Андрій Бринчак привітав командира та особовий склад В/Ч 2276 з їх професійним святом.
У цій військовій частині о. Андрій за сумісництвом несе капеланську службу і завжди молится за всіх військових Охтирщини та за все Українське військо.
У вітальному слові священик підкреслив важливість військової справи в сучасності та побажав військовим сили, здоров’я, кріпости духа, а передовсім, віри. Віри в себе, віри в Бога, віри в ближнього і віри в народ.
По завершенню зустрічі о.Андрій подарував військовій частині ікону Покрови Пресвятої Богородиці, яка завжди була покровителькою Українського війська.


Священик прочитав лекцію правоохоронцям

Священик прочитав лекцію правоохоронцям

Днями з благословення єпископа Сумського і Охтирського Мефодія митрофорний протоієрей Володимир Созда зустрівся з працівниками Великописарівського районного відділу міліції та прочитав лекцію, в якій торкнувся теми самогубства та катувань.
Отець Володимир виклав церковну точку зору на зазначені проблеми, а також відповів на запитання правоохоронців.
«Життя є найбільшим даром Божим, тому позбавляти самого себе життя — найжахливіший, найтяжчий і великий гріх. Самогубство є найстрашнішим із усіх гріхів, здійснених проти заповідей Закону Божого, оскільки в самогубстві, крім гріха вбивства, міститься ще тяжкий гріх відчаю. Самогубство — єдиний гріх, в якому немає покаяння, оскільки немає вже можливості принести його.» - сказав священнослужитель. Настоятель храму Успіння Богородиці с.Велика Писарівка також запевнив, що Українська Православна Церква Київського Патріархату надає та завжди готова надавати допомогу в здійсненні профілактичних заходів, спрямованих на запобігання самогубствам.

Детальніше...



Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

4 грудня 20011 року Свята Православна Церква відзначає Введення в храм Пресвятої Богородиці. В цей урочистий день Преосвященний Афанасій, єпископ Конотопський, вікарій Сумської єпархії відслужив Божественну літургію в Свято-Воскресенському кафедральному соборі м. Суми. Владиці співслужило соборне духовенство.
Надзвичайно красиво звучав у цей день хор кафедрального храму, додаючи Богослужінню особливої урочистості.
Після закінчення Божественної літургії архіпастир вимовив проповідь по темі Євангельського читання, а також щиросердно подякував духовенству і прихожанам за радість спільної молитви і привітав всіх зі святом.


Новини з Луганської єпархії

Новини з Луганської єпархії

26 листопада в Луганську вшановували пам’ять жертв Голодомору. Заупокійну панахиду біля пам’ятного знаку "Жертвам Голодомору 1932-1933 років на Луганщині" провів Керуючий Луганською єпархією, єпископ Сумський і Охтирський Мефодій.
Біля пам’ятного знаку зібралися близько 150 людей, представники громадських організацій та політичних партій.
Всі присутні щиро вимовляли своє відношення до трагічної події нашого народу.
Поминальні заходи пройшли в усіх храмах Луганської єпархії.
В рамках вшанування невинно убієнних жертв Голодомору в приміщенні Луганського обласного товариства "Просвіта" ім. Т.Шевченка відбулася тематична конференція.
21 листопада у храмі святого Архангела Михаїла м. Луганськ Керуючий Луганською єпархією, єпископ Сумський і Охтирський Мефодій здійснив дияконську хіротонію над іподияконом Анатолієм Назаренком та пресвітерську хіротонію над дияконом Любомиром Мацуським.
Єпископ Мефодій привітав нових кліриків та побажав їм Божого благословення у їх нелегкій праці.


Фото...



У Свято-Воскресенському соборі відслужили Божественну літургію

У Свято-Воскресенському соборі відслужили Божественну літургію

27 листопада 2011 року у 24-ту неділю після П'ятидесятниці Православна Церква молитовно звершує пам’ять Апостола Филипа, прп. Филипа Ірапського, свт. Григорiя Палами, архиєп. Фессалонiкійського.
Цього дня єпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні єпископа Конотопського Афанасія, вікарія Сумської єпархії та соборного духовенства звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
Під час Літургії відбулася іподияконська хіротесія над чтецем Володимиром Кружиловим та дияконська хіротонія над іподияконом Володимиром Кузьменковим.
По завершенню Богослужіння єпископ Мефодій звернувся до присутніх з повчальним словом, де розкрив суть сьогоднішнього Євангельського читання, а також подякував духовенству та віруючим за радість спільної молитви піднесеної до Господа в цей день.


Молитва за жертв Голодомору 1932-33 рр

Молитва за жертв Голодомору 1932-33 рр

26 листопада 2011 р., в День пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 рр. в Україні та закордоном відбулися численні поминальні заходи.
В місті Суми о 10:00 біля пам`ятника жертвам Голодомору по вул. Баумана
була відслужена поминальна літія за невинно убієнних в ті страшні роки.
Богослужіння очолив секретар Сумської єпархії прот. Петро Попадинць у співслужінні духовенства Сумської єпархії УПЦ КП.
Разом з громадою, яка прийшла вшанувати загиблих, молився міський голова м.Суми Геннадій Мінаєв, а також представники міської та обласної влади.
Поминальні заходи пройшли в усіх церквах Сумської єпархії.


Освячення каплиці у Липоводолинському благочинні

Освячення каплиці у Липоводолинському благочинні

24 листопада 2011 року Божого з благословення Керуючого Сумською єпархією єпископа Мефодія, на запрошення Благочинного Липоводолинського району прот. Богдана Ільківа делегація у складі секретаря Сумської єпархії прот. Петра Попадинця, старшого благочинного прот. Богдана Козенка та протодиякона Ігоря Кліменкова відбули до с. Панасівка Липоводолинського благочиння на освячення каплиці на честь апостола Андрія Первозванного.
На знакову подію зійшлося багато селян. Після освячення каплиці прот. Петро Попадинець виголосив проповідь, в якій розповів про першого апослтола Ісуса Христа Андрія. Зокрема, він наголосив, що Андрія Первозванного вважають першим благовісником Євангелія Христового на землях України. Коли після зішесття Святого Духа апостоли кидали жереб, вирішуючи, куди кому йти проповідувати Христову віру, йому випала Скіфія, тобто землі сучасної України.
Отець Петро закликав пам`ятати про те, що Українська Православна Церква Київського Патріархату є одна з найдревніших Церков у світі, і що обов`язок кожного українця шанувати і продовжувати древні традиції та культуру, а також ревно берегти прабатьківську віру принесену апостолом Андрієм Первозванним на українські землі.


Детальніше...

Триває будівництво кафедрального собору в Луганську

Триває будівництво кафедрального собору в Луганську

Будівництво нового храму — радість для кожного християнина. А те, що Луганськ матиме святу обитель Української Православної Церкви Київського Патріархату дуже символічно. Поки триває його будівництво, служби Божі йдуть у тимчасовому храмі.
Нещодавно на будмайданчику Свято-Троїцького кафедрального собору відбулася визначна подія: розпочалося бетонування монолітної фундаментної соборної плити. Таким чином будівництво, нарешті, «вийшло з землі», як кажуть будівельники, й настав новий етап в історії зведення головного храму УПЦ КП в Луганську.
Поруч зводиться приміщення єпархіального управління, яке колись доповнить цілісний архітектурний ансамбль.
"Ми дочекалися цього часу, коли в Луганську зводится духовний центр Української Православної Церкви Київського Патріархату. Хочеться подякувати Богові за цю милість, подякувати всім добрим людям, які так чи інакше беруть участь у його розбудові. Звертаюся до тих людей, які переживають разом з Церквою: молімося Богові й подякуємо за усю Його милість, і сподіваймося на Нього, як сподівалися до сих пір. Нехай буде Його допомога з усіма добрими людьми, що творять добре діло!"- сказав керуючий Луганською єпархією, єпископ Сумський і Охтирський Мефодій. "Завершення спорудження храму залежить у першу чергу від милості Божої та духовного і морального стану нашого суспільства" – додав владика.
PS: Розпочав роботу сайт Луганської єпархії УПЦ КП на якому можна дізнатися новини з життя єпархії. Адреса сайту: http://pravoslavja.lg.ua/


Фото...

Сторінка 222 з 267 << < 219 220 221 222 223 224 225 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.