ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборFriday, April 19, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Анонс: Святійший Патріарх відвідає Конотоп

Анонс: Святійший Патріарх відвідає Конотоп

25 вересня (неділя) Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідає м. Конотоп.
О 10.00 Святійший Владика звершить чин освячення Престолу у новозбудованому соборі Різдва Пресвятої Богородиці та відслужить Божественну літургію. Після богослужіння відбудеться Хресний хід.
Також в рамках архіпастирського візиту заплановано відвідини Предстоятелем УПЦ Київського Патріархату храму Святого великомученика Юрія-Переможця у м. Конотоп, а також Свято-Миколаївського храму в с. Підлипне Конотопського району.
Бажаючих взяти участь у спільній молитві зі Святійшим Патріархом Філаретом запрошуємо на 10.00 в м. Конотоп.


Божественна літургія в 14-у неділю після П`ятидесятниці

Божественна літургія в 14-у неділю після П`ятидесятниці

18 вересня 2011 року Православна Церква молитовно вшановує пам`ять прор. Захарiї і прав. Єлисавети, батькiв св. Іоана Предтечi. Кончину блгв. кн. Глiба, в хрещеннi Давида. Прмч. Афанасiя Брестського. Мчч. Фифаїла i сестри його Фивеї.
Цього дня єпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні єпископа Конотопського Афанасія, вікарія Сумської єпархії та соборного духовенства звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
По завершенні Божественної літургії Преосвященний Мефодій виголосив змістовну проповідь та звернувся до віруючих з повчальним словом. Також Владика розповів прихожанам останні новин з життя єпархії, зокрема, про архіпастирський візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Роменщину та Недригайлівщину , який відбувся 17 вересня.


Патріарх Філарет освятив хрест на купол храму в Ромнах

Патріарх Філарет освятив хрест на купол храму в Ромнах

17 вересня у м.Ромни відбулася знакова подія, яку без перебільшення можна назвати історичною. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України, перебуваючи з архіпастирським візитом на Сумщині відвідав древнє місто аби освятити накупольний хрест новозбудованого Петропавлівсього храму.
Святійшому Владиці співслужили архієпископ Білгородський і Обоянський Іосаф, єпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, єпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Конотопський Афанасій, настоятель храму прот. Ігор Мурий та духовенство Роменського благочиння.
У своєму слові Архіпастир привітав жителів Ромен з освяченням та висловив сподівання, що найближчим часом храм буде добудовано та освячено й у ньому здійснюватимуться Богослужіння на славу Божу.
На завершення Святійший Патріарх відзначив меценатів будівництва та активних парафіян подяками й побажав міцного здоров'я та Божого благословення на добрі справи, після чого хрест було піднято і встановлено на куполі храму.
Перебуваючи в Ромнах Святійший Владика відвідав парафію Різдва Пресвятої Богородиці. Віруючі були розчулені проникливою проповіддю Патріарха і більше години спілкувалися зі своїм Предстоятелем.

Фото...
Святійший Владика відвідав Хоружівку

Святійший Владика відвідав Хоружівку

В рамках архіпастирського візиту на Сумщину, Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Святійший Патріарх Філарет відвідав с.Хоружівка Недригайлівського благочиння. Разом зі Святійшим Владикою прибули архієреї: архієпископ Білгородський і Обоянський Іосаф, єпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, єпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Конотопський Афанасій.
Радо зустрічали Предстоятеля та єпископат парафіяни та настоятель Свято-Андріївської церкви о.Сергій. Єпископ Сумський і Охтирський Мефодій ознайомив гостей з унікальною колекцією ікон Божої Матері, яка розміщується в нижньому Свято-Катеринівському храмі. До створення експозиції були залучені науковці з багатьох галузей знань, художники, музейні й бібліотечні працівники, співробітники дипломатичних представництв та діячі української діаспори. Настоятель храму показав рідкісні святині, які зберігаються в церкві та розповів про їх історію.
Святійший Патріарх Філарет відзначив, що внутрішнє убранство, настінна іконографія безперечно є ознакою відродження української культури і духовності, а сам храм є Домом Божим, в якому віруючи підносячи молитви до Господа про прощення гріхів, спасуться і будуть у Царстві Небесному.

Фото...


Першосвятительський візит Святійшого Патріарха Філарета на Сумщину

Першосвятительський візит Святійшого Патріарха Філарета на Сумщину

У суботу 17 вересня Сумщина зустрічала Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Зранку на кордоні Сумської та Полтавської областей Святійшого Владику зустрічали єпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Конотопський Афанасій, громадські та політичні діячі краю, журналісти.
Патріарх Філарет звершив чин освячення новозбудованого козацького собору Святого Праведного Петра Багатостраждального Калнишевського та відслужив Божественну Літургію у смт. Недригайлів. Предстоятелю співслужили: архієпископ Білгородський і Обоянський Іосаф, єпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Харківський і Богодухівський Лаврентій, єпископ Чернігівський і Ніжинський Іларіон, єпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Конотопський Афанасій, настоятель храму прот. Василь Шевчук, а також численне духовенство Сумської єпархії.
По завершенню Богослужіння Святійший Владика виголосив змістовну проповідь, звернувся до віруючих з повчальним словом, а також відзначив важливу роль у справі побудови цього храму та нагородив Петра Шилюка – орденом Христа Спасителя, а всіх, хто доклався до зведення величної святині – Благословенними Патріаршими грамотами та подяками Сумського єпархіального управління.
Єпископ Сумський і Охтирський Мефодій подякував Святійшому Патріарху Філарету, архієреям, духовенству та віруючим за радість спільної молтиви, піднесеної до Господа в цей святковий день, а народний депутат Петро Ющенко передав у новозбудований храм старовинну Плащаницю, яка стане символом утвердження віри та відродження духовності.

Фото...Анонс: Сумщина зустрічає святішого Патріарха Філарета

Анонс: Сумщина зустрічає святішого Патріарха Філарета

17 вересня 2011 року відбудеться архіпастирський візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до смт. Недригайлів Сумської області, де він звершить чин освячення новозбудованого храму Багатостраждального Праведного Петра Калнишевського.
О 10.00 почнеться святкове Богослужіння та відбудеться Хресний хід. Опісля Божественної літургії Святійший Владика вручить церковні нагороди будівничим храму.
О 15.00 Патріарх Філарет відвідає м. Ромни, де проведе освячення накупольних хрестів Петропавлівського храму, а також звершить чин освячення новозбудованої церкви Різдва Пресвятої Богородиці.
Нагадуємо, 17 вересня (субота) о 7:00 від Свято-Воскресенського кафедрального собору м.Суми відправлятиметься автобус до Недригайлова і Ромен. Бажаючі взяти участь у зустрічі зі Святійшим Патріархом Філаретом та спільній молитві можуть записатися в церковній крамниці, що діє при соборі.


Богослужіння в день усікновення голови Предтечі Господнього Іоана

Богослужіння в день усікновення голови Предтечі Господнього Іоана

11 вересня 2011 року Православна Церква молитовно звершує пам'ять усікновення чесної голови Предтечі Господнього Іоана Хрестителя.
Цього дня єпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні єпископа Конотопського Афанасія, вікарія Сумської єпархії та соборного духовенства звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі обласного центру.
За Богослужінням була звершена спочатку іподияконська хіротесія, а потім дияконська хіротонія над чтецем Василем Стрикуном. Після рукоположення в сан диякона він присягнув вірно служити Господу.
По завершенні Божественної літургії Преосвященний Мефодій представив прихожанам нового єпископа Конотопського Афанасія, вікарія Сумської єпархії, подякував йому за співслужіння та побажав Божого благословення у несенні служби на відповідальній архієрейській ниві. В свою чергу владика Афанасій висловив вдячність своєму багатолітньому вчителю і наставнику та запевнив в готовності ревного служіння Богові, Святій Церкві та людям.
Промовивши повчальне слово, єпископ Мефодій запросив всіх бажаючих 17 вересня (субота) до Недригайлова, де відбудеться освячення новозбудованого храму Багатостраждального Праведного Петра Калнишевського та Ромен, де пройде освячення накупольних хрестів нової Петропавлівської церкви. Чин освячення новозбудованих святинь звершить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Фото...

Усікновення глави Пророка, Предтечі й Хрестителя Господнього Іоана

Усікновення глави Пророка, Предтечі й Хрестителя Господнього Іоана

11 вересня 2011 року Православна Церква вшановує Усікновення глави Пророка, Предтечі й Хрестителя Господнього Іоанна.
Про Святого Пророка Іоанна віщував пророк Ісайя, що він прийде приготувати дорогу грядущому Господу. За свідченням святого євангеліста Луки, народження Пророка й Хрестителя Іоанна було сприйнято всіма близькими людьми з радістю і надією на спасіння.
Про нього сам Христос говорив, що з усіх народжених на Землі він — найбільший. Він суворий подвижник. Життя його — суцільний подвиг. Він живе в пустелі. Харчується тільки диким медом і акридами. Він не п’є вина. Він у подвизі усамітнення готує себе для великої справи — приготувати серця й уми людей до прийняття Христа Спасителя. Бог благоволив вибрати Предтечею обіцяного Месії саме його — великого Пророка, сильного духом подвижника, земного ангела, світоча Світла, ангела у плоті.
Предтеча Іоанн з усією ревністю проповідує покаяння, запальним своїм словом навертає уми й серця заблудлих іудеїв, викриває в гріхах і пороках як простих людей, так і сильних світу цього; тих, хто покаявся, хрестить у водах Йордану. Він, викривач неправди, мученицьки постраждав за правду. Церковна іконографія зображає Предтечу першим, після Богоматері, яка стоїть поряд із Христом Спасителем, Царем Слави, в постійній молитві за світ і людей. Він — останній пророк Старого Завіту й перший пророк-мученик Нового Завіту, найближчий друг Христа.

Детальніше...


На могилі розстріляних в роки війни встановили хрест

На могилі розстріляних в роки війни встановили хрест

2 вересня 2011 року, в День визволення м.Суми в районі вулиці Тополянської на могилі розстріляних нацистськими окупантами в роки Другої світової війни сумчан було встановлено пам’ятний гранітний хрест.
Перші розстріли мирних жителів на цьому місці відбулися 3 березня 1943 року. Загалом, як стверджує керівник пошукового загону Молодої Січі імені полковника Герасима Кондратьєва Сумської гімназії №1 Микола Карпенко, в цьому районі міста вороги знищили кількасот наших земляків.
Тож завдяки небайдужим людям, а саме історику-краєзнавцю Миколі Карпенку та підприємцю Ігорю Дуднику на місті братської могили упорядковано місце поховання та встановлено величний гранітний хрест.
Панахиду за невинно убієнними в роки воєнного лихоліття відправив священик Свято-Воскресенського кафедрального собору УПЦ Київського Патріархату протоієрей Іоан Чекалюк.


Фото...


Архієрейське Богослужіння у 12-ту неділю після П’ятидесятниці

Архієрейське Богослужіння у 12-ту неділю після П’ятидесятниці

У неділю, 4 вересня 2011 року, Православна Церква вшановує день пам’яті мчч. Агафоника, Зотика, Феопрепiя (Боголiпа), Акиндина та Северiана, сщмч. Горазда, єп. Богемського i Мораво-Силезького, сщмч. Афанасiя, єп., прп. Анфуси та її слуг: мчч. Харисима i Неофiта, мц. Євлалiї, дiви та Грузинської iкони Божої Матерi.
Цього дня у Свято-Воскресенському кафедральному храмі м.Суми відбулася соборна архієрейська служба, яку очолив Преосвященний Мефодій,єпископ Сумський і Охтирський. В Богослужінні взяли участь клірики кафедрального собору.
По закінченню Богослужіння владика звернувся до віруючих з повчальним словом та подякував духовенству і прихожанам за радість спільної молитви.Сторінка 224 з 267 << < 221 222 223 224 225 226 227 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.