ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Tuesday, June 18, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
МЕТАФІЗИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ МОВИ

Метафізичне значення мови

Споконвіку було Слово і Слово в Бога було і Слово було Бог (Ін. 1.1) – такими словами розпочинається Євангелія від Івана, яка стверджує, що наш Господь і Спаситель Ісус Христос є Логосом – Словом Бога. Через Своє Слово-Логос Бог не лише відкриває і показує Себе світові, Логос – є незмінним вічним виявом самобутності та досконалості Божої. Боже Слово-Логос має всі якості та властивості, які має Бог. Слово-Логос походить із самої природи Божої та є вираженням самої сутності Божої - тому Логос і є Богом.
Бог створив людину за Своїм образом і подобою, тому слово людини є виявом сутності буття людської природи. Словом нації – є її мова. Мова – це не система звукових і графічних знаків, що виникла на певному рівні розвитку людського соціуму, як стверджують послідовники теорії еволюції. Ні – мова – це метафізична реальність, яка не лише не утворюється соціумом, але сама формує соціум, який можливий своєму існуванню лише завдяки мові. Мова первинна – соціум – вторинний, похідний від мови.Детальніше...

Триває будівництво Свято-Троїцького собору в Луганську

Триває будівництво Свято-Троїцького собору в Луганську

Продовжується будівництво Свято-Троїцького собору та єпархіального управління в місті Луганськ.
Будівництво нового храму — радість для кожного християнина. А те, що Луганськ матиме святу обитель Української Православної Церкви Київського Патріархату дуже символічно. Поки триває його будівництво, служби Божі йдуть у тимчасовому храмі.
Поруч зводиться приміщення єпархіального управління, яке невдовзі доповнить цілісний архітектурний ансамбль.
Поки триває процес зведення святині небайдужі до розвитку Української Православної Церкви Київського Патріархату на Слобожанщині - православна громада міста Львова, передала і подарувала Луганській єпархії облачення для священиків та прекрасні вишиті рушники від матушки Ольги Мацюцької.


Фото...


Сумську єпархію відвідав заокеанський гість

Сумську єпархію відвідав заокеанський гість

Днями м. Суми відвідав настоятель храму Святого Юрія Переможця, що в місті Енкарнасьйон Республіки Парагвай протоієрей Анатолій Яремко.
Заокеанський гість зустрівся з Високопреосвященним архієпископом Сумським і Охтирським Мефодієм та духовенством Сумської єпархії, а також відвідав Свято-Воскресенський кафедральний собор єпархіального центру.
Після чого в Сумському єпархіальному управлінні відбулася цікава дискусія щодо розвитку Української Православної Церкви Київського Патріархату в Україні та життя її парафій за кордоном, зокрема в Республіці Парагвай.
Отець Анатолій передав владиці листа від громади Святого Юрія Переможця Української Православної Церкви Київського Патріархату з міста Енкарнасьйон, в якому повідомляється про результати Загальних річних церковних зборів, що відбулися 1 лютого цього року.


Фото...

В Лебедині збудують каплицю

В Лебедині збудують каплицю

Вже тривалий час парафія Вишгородської ікони Божої Матері в Лебедині виношувала ідею будівництва каплиці призначеної для духовних потреб вірян міста, де люди могли б підносити молитви до Господа.
Нещодавно силами парафії в Лебедині було відновлено древню криницю, а незабаром на цьому місці розпочнеться будівництво нової каплиці.
Ще декілька років тому Високопреосвященний архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій освятив хрест та місце під будівництво каплиці, однак будівництво не могло розпочатися без відповідного дозволу міської влади. Проте сьогодні жодних перешкод для зведення каплиці немає.
Тож молимо Господа, аби з його допомогою в Лебедині постала каплиця Вишгородської ікони Божої Матері.

Високопреосвященний Мефодій зустрівся з творчою інтелігенцією

Високопреосвященний Мефодій зустрівся з творчою інтелігенцією

Днями в Сумському єпархіальному управлінні відбулася зустріч Високопреосвященного архієпископа Сумського і Охтирського Мефодія з представниками творчої інтелігенції: Василем Межовим, Валентином Кужелем та Юрієм Тараненком.
Зустріч пройшла у невимушеній, теплій обстановці . В ході дискусії всі змогли висловити свою думку щодо церковно-суспільних відносини на Сумщині.
За підсумками зустрічі було вирішено залучати до діалогу ширше коло людей доброї волі, а також представників творчої інтелігенції, котрим небайдужа доля Української Православної Церкви Київського Патріархату.
«Лише у відкритій дискусії нам може відкритися живе мислення, яке спонукатиме кожного до особистої відповідальності за ближнього, за свою громаду та свою країну», - резюмував результати діалогу владика.
На згадку про зустріч письменник Василь Межовий презентував архіпастирю нову збірку поезії з промовистою назвою "Дія і рух".

Правлячий архієрей очолив Божественну літургію у неділю про Страшний суд

Правлячий архієрей очолив Божественну літургію у неділю про Страшний суд

19 лютого 2012 року в неділю м'ясопусну, про Страшний суд, Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі єпархіального центру.
Владиці співслужили єпископ Конотопський Афанасій, вікарій Сумської єпархії та соборне духовенство.
За богослужінням архіпастир звернувся до віруючих з проповіддю на тему прочитаного Євангелія, про Страшний суд.
Наприкінці богослужіння владика Мефодій подякував віруючим за молитви та закликав на них Боже благословення.


Школярі відвідали древню святиню

Школярі відвідали древню святиню

15 лютого, на свято Стрітення Господнього, учні 5-А класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 разом з класним керівником Колдовською Тетяною Анатоліївною відвідали Свято-Воскресенський кафедральний собор.
Зустрів маленьких гостей Правлячий архієрей Сумської єпархії, Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський. Владика особисто ознайомив дітей з внутрішнім убранством храму та розповів про історією древнього козацького собору.
Учні з цікавістю вислухали архіпастиря, після чого задали слушні запитання та отримали на них ґрунтовні відповіді владики.
Духовний розвиток є невід'ємною частиною становлення особистості кожного з нас. Ця складова дуже важлива, адже вона допомагає контактувати зі світом. Духовний шлях нам допомагають проходити наші батьки, рідні, книги в деякій мірі. Проте чільне місце відводиться нашим вчителям та наставникам, бо саме вони засаджують в наші душі зернинки добра, любові, тепла, мудрості та знань.
Архієпископ Мефодій висловлює величезну вдячність директору Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Серпенінову Олександру Олексійовичу та вчителю Колдовській Тетяні Анатоліївні за духовне виховання підростаючого покоління, адже саме вони переймається душами маленьких школярів, збагачуючи їх духовний світ.

Фото...У храмах Сумської єпархії вшанували загиблих воїнів-афганців

У храмах Сумської єпархії вшанували загиблих воїнів-афганців

15 лютого 2012 року ветерани-афганці згадують загиблих товаришів.
23 роки тому Радянський Союз вивів свої війська з Афганістану.
Через гирло десятилітньої війни пройшли 160 тисяч українців, більше 3 тисяч так і не повернулись додому живими.
Цього дня у храмах Сумської єпархії відправлено поминальні панахиди за загиблими та померлими афганцями.


Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

Стрітення Господа нашого Ісуса Христа

15 лютого 2012 року Православна Церква молитовно відзначає Стрітення Господа нашого Ісуса Христа.
Цього дня Високопреосвященний Мефодій, архієпископ Сумський і Охтирський у співслужінні соборного духовенства очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
Під час Літургії владика Мефодій здійснив Таїнство дияконської хіротонії над
випускником Київської духовної академії Вадимом Поліщуком, якого буде направлено до Роменського благочиння.
Архіпастир привітав нового клірика з такою знаменною подією у його житті і побажав аби Всемилостивий Господь Бог допомагав йому на цьому нелегкому шляху, а Пресвята Богородиця ніколи не залишала без своєї опіки.
По закінченню Богослужіння архіпастир звернувся до віруючих з повчальним словом і щиросердно подякував духовенству і прихожанам за радість спільної молитви піднесеної до Господа у цей святковий день.
Опісля на церковному подвір'ї Високопреосвященний Мефодій звершив чин освячення води, окропивши усіх вірних святою водою та благословивши їх.


Фото...

Два роки тому відійшов у вічність Олександр Сотник

Два роки тому відійшов у вічність Олександр Сотник

Днями минає друга річниця від дня, коли на 75-му році життя спочив у Бозі завідуючий науково-історичним відділом Сумської єпархії, педагог, історик, письменник, член спілки журналістів України, автор багатьох ґрунтовних праць з історії духовності Слобожанщини, відомий історик-краєзнавець, активний громадський діяч Олександр Миколайович Сотник.
Працюючі заступником начальника управління у справах релігій Сумської державної адміністрації, він зміг зібрати безцінні матеріали та докази репресій проти Церкви у Сумській області у часи радянського безбожництва.
З проголошенням незалежності Української держави працював на ниві відродження духовності українського народу та утвердження УПЦ Київського Патріархату на Сумщині, за що був нагороджений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом орденом святих Кирила і Мефодія та орденом святого рівноапостольного князя Володимира.
Автор відомих книг: «Це – наша історія», «Репресії проти церкви на Сумщині», «Православна Сумщина», «Українська нація і українська церква» та багатьох інших. В основу текстів покладені архівні документи, які викривають механізм і методи репресій: фізичну ліквідацію духовенства, розкольницьку діяльність партапарату, руйнацію храмів, знищення ікон та цінних історичних раритетів.
Пам'ятаючи великого сина українського народу, непохитного борця у відродженні духовності на Сумщині Олександра Сотника, духовенство та віруючі Сумської єпархії підносять молитви до Господа Ісуса Христа, щоб дарував Він, як Милостивий Отець, новопреставленому рабу Божому Олександру вічний спокій в оселях праведних.


Сторінка 226 з 275 << < 223 224 225 226 227 228 229 > >>
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.