ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ФОТО ГАЛЕРЕЯ · МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТ · Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний соборFriday, April 26, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ФОТО ГАЛЕРЕЯ
МОЛОДІЖНЕ БРАТСТВО
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТ
Архів файлів
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Всі статті
Проповіді
Мистецтво
Статистика
Богослів'я
Суми і Сумщина
Історія Церкви
Релігія - Політика
Християнські свята
Магія, астрологія, окультизм
Піст у житті християнина
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
Успіння Пресвятої Богородиці

Успіння Пресвятої Богородиці

В день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії єпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні соборного духовенства звершив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
За Божественною літургією Преосвященніший Владика звершив іподияконську хіротесію над чтецями Євгеном Хрипком та Романом Ільчишиним.
Після завершення літургії єпископ Мефодій виголосив проповідь на тему Успіння Пресвятої Богородиці, в якій розповів про історію і значення цього свята для православних християн. Також Архіпастир привітав іподияконів та побажав їм Божої допомоги у служінні Церкві і людям.
Відомості про свято
Успі́ння Пресвято́ї Богоро́диці — день, коли Марія заснула, а її тіло одразу з душею було взяте Ісусом Христом до неба. Немає історичних даних, як довго Божа Мати ще перебувала на землі після Христового Вознесіння, ані коли, де і як Вона померла, бо про це у Євангелії нічого не згадано.


Детальніше...


В Сумах постане новий храм

В Сумах постане новий храм

23 серпня 2011 року на цегляному заводі "Керамейя" в Сумах відбулася урочиста подія.
Керівництво підприємства вирішило звести на території заводу храм. Ідею створення церкви УПЦ Київського Патріархату підтримали й працівники.
На запрошення генерального директора Івана Федоровича Телющенка єпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні духовенства звершив чин закладання наріжного каменю та освячення хреста під будівництво Свято-Покровського храму.
Після освячення каменю владика звернувся до працівників, що молилися з вітальним словом. Він відмітив важливість будівництва типового храму на заводі, призвав на всіх Боже благословення і побажав, щоб цей день залишив яскравий слід в історії підприємства і м.Суми, а споруджуваний храм послужив для спасіння тих, хто підноситиме в ньому молитви до Господа.

Фото...


Вісті з Парагваю

Вісті з Парагваю

Традиційно, кожного року в липні у Республіці Парагвай відзначається День друзів, а у серпні – День дитини. З цієї нагоди церковна громада парафії Святого Юрія Переможця Української Православної Церкви Київського Патріархату в місті Енкарнасьйон організувала свято.
Святкування розпочалося із Божественної літургії, яку відслужив протоієрей Анатолій Яремко. На Богослужінні у храмі було урочисто та велелюдно. Багато дітей прийняли Святе Причастя.
Після літургії представники української громада м. Енкарнасьйон організували для малечі святковий обід та перегляд українських фільмів на великому екрані, який встановили у залі. Цього святкового дня чекав на дітей і несподіваний сюрприз. Розваги і веселості від клоуна, якого запросили на свято радували і дітлахів і дорослих.
Також громада українців в Парагваї в цей день обговорила низку питань з життя парафії Святого Юрія Переможця.
По завершенні святкувань всі розходилися по домівках з гарним настроєм і життєвим оптимізмом, адже такі зустрічі об`єднують та вселяють впевненість у завтрішньому дні, бо поруч є побратими, які завжди підтримають у скрутну хвилину.


Привітання Преосвященнішого Мефодія з Днем Незалежності України

Привітання Преосвященнішого Мефодія з Днем Незалежності України

Слава Ісусу Христу!

Високодостойні і боголюбиві брати та сестри у Христі!

Прийміть найщиріші вітання з нагоди нашого національного свята – Дня Незалежності України.
У цей знаменний день, коли наша молода держава відзначає 20-літній ювілей, хотів би засвідчити вам свою подяку за щире і добре ставлення до Української Православної Церкви Київського Патріархату.
У це велике для всіх нас свято подякуймо Богові за всі Його милості, за радості і скорботи. Будемо благати Христа Спасителя, щоб Він благословив нашу Українську державу і весь український народ на нові звершення, дарував нам мир, злагоду і єдність, щоб ми керувалися в житті любов’ю до Бога, до ближніх і до України.
Нехай Господь Бог дає вам сили і здоров’я для благородної праці в ім’я нашої Церкви і нашої Батьківщини і винагородить вас за вашу жертовність для свого народу.
Бажаю Вам здоров'я та успіхів у ваших різноманітних та нелегких працях, а всім віруючим Сумщини нехай дасть Господь мир і спокій, достаток плодів земних і дарів небесних.

З молитвою за вас
Мефодій, єпископ Сумський і Охтирський


Архієрейська хіротонія ігумена Афанасія

Архієрейська хіротонія ігумена Афанасія

21 серпня 2011 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі під час Божественної літургії відбулася архієрейська хіротонія ігумена Афанасія. Очолив хіротонію Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископів, які напередодні брали участь у нареченні. Після літургії, вручаючи новопоставленому єпископу Афанасію архієрейський жезл, Предстоятель звернувся до нього з повчальним словом.
Керуючий архієрей Сумської єпархії єпископ Мефодій, єпархіальне духовенство та віруючі від щирого серця вітають свого брата у Христі з великою честю, яку уділила йому Свята Православна Церква та бажають здоров’я та Божого благословення на ниві архієрейського служіння.
Детальніше читайте на офіційному веб-сайті УПЦ Київського Патріархату www.cerkva.info


Наречення на єпископа

Наречення на єпископа

27 липня 2011 р. Священний Синод УПЦ Київського Патріархату під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета обрав клірика Сумської єпархії ігумена Афанасія (Яворського) на єпископа Конотопського, вікарія Сумської єпархії (Журнал засідання Синоду №28).
20 серпня 2011 р. після Всенічного бдіння у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва відбувся чин наречення ігумена Афанасія на єпископа. Наречення очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні єпископів – Сумського і Охтирського Мефодія, Чернігівського і Ніжинського Іларіона, Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія, Васильківського Феодосія, Богуславського Євстратія та Вишгородського Агапіта. Під час наречення ігумен Афанасій виголосив слово.
Архієрейська хіротонія ігумена Афанасія відбудеться 21 серпня 2011 р. у Володимирському патріаршому кафедральному соборі під час Божественної літургії.
Прес-центр Київської Патріархії


Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

19 серпня православні християни відзначають одне з найбільших свят - Преображення Господа нашого Ісуса Христа.
Цього дня єпископ Сумський і Охтирський Мефодій у співслужінні численного єпархіального духовенства відслужив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі м.Суми.
Після Богослужіння Преосвященніший Владика звернувся до віруючих з повчальним словом та розповів останні новини з життя єпархії.
Також єпископ Мефодій звершив чин освячення води та прочитав молитви на освячення фруктів та плодів нового врожаю, після чого окропив приношення вірян святою водою.
На завершення Архіпастир тепло подякував духовенству та присутнім на Богослужінні вірянам за спільні молитви піднесені до Господа в цей святковий день.
Відомості про свято
Преображення Господнє – це одне з дванадцяти найбільших свят у християнстві, встановлене на честь об’явлення божественної сили Христа Спасителя своїм учням. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію преображення описують одразу три євангелисти — Матфей, Марк та Лука.


Детальніше...

На Роменщині вшанували видатного земляка

На Роменщині вшанували видатного земляка

Вже стало доброю традицією кожного року у серпні вшановувати пам’ять видатного земляка, відомого філолога, громадського діяча, благодійника - Григорія Станіславовича Вашкевича (1837-1923).
В архіві Вашкевича збереглися автографи творів Тараса Шевченка. Разом з Миколою Костомаровим він підготував за рукописами поета, друкованими текстами і списками «Кобзар», який вийшов у Петербурзі 1867 року.
На власні кошти Григорій Вашкевич відкривав на Роменщині навчальні заклади. Весь час опікувався підростаючим поколінням, прищеплюючи йому любов до рідної віри, мови та звичаїв.
Наполеглива праця на благо простого люду Роменщини назавжди залишилась в серцях роменчан, які часто відвідують могилу свого славного земляка, що біля села Шумськ.
З 1995 року районною владою та Роменською козацькою сотнею започатковано щорічне вшанування пам’яті Григорія Вашкевича. Відбулося воно і цього року. Поминальну панахиду провів настоятель Спасо-Преображенського храму с. Перехрестівки протоієрей Олександр Лисий. У вшануванні взяли участь представники Роменської РДА, заповідника «Посулля», козацьких організацій, місцеві краєзнавці, а також делегації з Артюхівської, Біловодської та Глинської сільських рад.


Святкове Богослужіння в Охтирці

Святкове Богослужіння в Охтирці

14 серпня 2011 року в свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього у Свято-Успенській церкві м.Охтирка відбулося святкове Богослужіння, яке провів настоятель храму о.Андрій (Бринчак).
Сьогодні парафіяни підносять молитви до Господа у пристосованому під храм приміщенні, яке їх стараннями охайне і затишне. Та вони вірять, що з Божою допомогою і за підтримки меценатів та небайдужих людей скоро в Охтирці постане новий величний храм.
Після служби о.Андрій звернувся до прихожан з проповіддю, в якій розповів про історію свята Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородицi та нагадав, що з цього дня починається Успенський піст.
Після закінчення Богослужіння настоятель провів водоосвячення та окропив водою квіти і мед, принесені парафіянами Свято-Успенського храму, а також тепло привітав всіх зі святом.


Фото...

Розпочався Успенській піст

Розпочався Успенській піст

14 серпня розпочався єдиний з присвячених Божій Матері постів – Успенський.
Цей піст має фіксовані дати. Він триває рівно два тижні, від 14 до 28 серпня.
За строгістю дотримання Успенський піст прирівнюється до Великого - у найближчі два тижні не дозволяється вживати в їжу м'ясні, молочні та рибні продукти. У суботу і неділю дозволено рослинне масло, і тільки один раз за весь пост дозволяється вживати рибу - у свято Преображення Господнього.
Піст духовний безперечно пов’язаний з постом тілесним, на зразок того, як душа наша поєднується з тілом, проникає його, оживляє і становить з ним одне ціле, як душа і тіло, поєднуючись, складають людину. Постуючи тілесно, нам у той же час необхідно поститися і духовно, тобто прагнути не вдаватися до галасливих розваг, не сваритися, більше часу присвячувати молитві.
Успенський піст супроводжують три свята: 14 серпня – день пам’яті святих мучеників Маковеїв, так званий – «Медовий Спас» (згідно традиції цього дня освячується мед); 19 серпня – Преображення Господнє, „у народі” – «яблучний Спас» (освячуються фрукти); а завершується він великим святом Успіння Пресвятої Богородиці, що відзначається 28 серпня.


Сторінка 226 з 268 << < 223 224 225 226 227 228 229 > >>
ДЕКЛАРАЦІЯ
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Время портала
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати мене



Реєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії УПЦ КП можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.