ГОЛОВНА · ЄПАРХІЯ · НАШІ БЛАГОЧИННЯ · БІБЛІОТЕКА · СТАТТІ · ДОПОМОГТИ НАМ · ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО · КАЛЕНДАР · ПОШУК · КОНТАКТИ Monday, May 27, 2024
Навігація
ГОЛОВНА
ЄПАРХІЯ
НАШІ БЛАГОЧИННЯ
БІБЛІОТЕКА
СТАТТІ
ДОПОМОГТИ НАМ
ДОПОМОГА НА БУДІВНИЦТВО
КАЛЕНДАР
ПОШУК
КОНТАКТИ
FAQ
Зворотній зв'язок
Пожертва на Свято-Воскресенський кафедральний собор
Останні статті
Благовірний великий ...
«Колір чистоти і цно...
28 вересня - пам'ять...
Воздвиження Чесного ...
Життя і страждання С...
Наші друзі off
ОФІЦІЙНО
В зв’язку з неточностями висвітленими в засобах масової інформації в тому числі і на телебаченні (телеканал НТН) та численними дзвінками в Сумське єпархіальне управління Української Православної Церкви Київського Патріархату з приводу деяких фактів підпалу Свято-Покровської церкви у м. Шостка, прес-служба єпархії вносить деякі уточнення.

Офіційний сайт Міністерства внутрішніх справ України подав наступну інформацію, яку багато інформаційних агентств України і інших країн почерпнули і опублікували.

Пропоную Вашій увазі статтю:

Міліція затримала винних у підпалі Храму пресвятої Богородиці Української православної церкви в Шостці, що на Сумщині


Міліція встановила винних в підпалі Храму пресвятої Богородиці Української православної церкви в Шостці, який стався вночі 1 липня. Ними виявилися двоє мешканців Ямпільського району – колишній священнослужитель та 20-річний молодик з багатим кримінальним минулим. Що послужило мотивом для скоєння злочину та який зв’язок існував між такими різними за соціальним статусом людьми, тепер доводиться з’ясовувати слідчим. Затримані зізналися, проте провину за скоєне перекладають один на одного. Лише в одному свідчення сходяться – для підпалу вони обрали дерев‘яну церкву, не звертаючи увагу до якого патріархату вона відноситься. А це повністю виключає версію про те що злочин мав міжрелігійне підґрунтя.Пожежа в Храмі пресвятої Богородиці Української православної церкви викликала неабиякий резонанс в області та за її межами. За висновками експертизи пожежно-технічної лабораторії, вірогідною її причиною став умисний підпал. Аби розкрити цей злочин, міліція Шостки працювала в посиленому режимі – майже 100 працівників місцевої міліції та обласного апарату відпрацьовували різноманітні версії, опитували людей та проводили оперативно-розшукові заходи.

- Результатом роботи оперативно-слідчої групи по розкриттю цього злочину стало встановлення зловмисників, винних у підпалі святині, - розповідає начальник Шосткінського міського відділу міліції Іван Кошарний, - обидва мешканці Ямпільського району. Досить незвичний вийшов “кримінальний дует ”- один – колишній священик, позбавлений церковного сану за діяння, які не сумісні із статусом церковного служителя, а другий 20-річний молодий чоловік з багатим кримінальним минулим. Доказів було зібрано достатньо, аби пред’явити цим людям звинувачення. Спочатку затримали молодика, він намагався сховатися він правоохоронців в підвалі своєї подруги, а потім він назвав і свого спільника.

Затримані зізналися в своїх намірах підпалити церкву, проте провину за скоєне перекладають один на одного. 20-річний Олександр – вважає, що він був лише виконавцем за гроші, замовник - колишній священик. Останній відкидає такі звинувачення.- Ви зрозумійте мене, - виправдовується він, - не знаю, що зі мною було, але думка підпалити храм в мене з’явилася, але в останній момент я відмовився. Зустрівся з хлопцем і сказав, що не треба нічого робити. А чому так сталося, я не знаю.

Натомість Олександр має свій погляд на ситуацію. - В мене дружина та мала дитина, грошей в домі не було, цим і скористався чоловік, - розповідає він слідчим, - він дав мені мопед, щоб доїхати, ганчірки, рукавички та бензин. Показав церкву, яку треба підпалити . Я приїхав. Витягнути вікно, щоб залити в середину бензин не вийшло, тоді я полив кут будівлі і підпалив. Коли полум’я зайнялося, я втік.

Настоятель Храму кожного дня приходить до церкви і не втрачає надію на її відбудову. Від колишньої дерев’яної красуні залишилися обгоріли стіни – все церковне начиння знищило полум’я. Разом із священиком не втрачають надію і прихожани. Кожного дня вони приходять сюди на богослужіння, яке правлять тепер просто неба.За цим фактом порушено кримінальну справу. Слідчим ще доведеться з’ясувати причини, які підштовхнули таких різних за соціальним статусом людей до скоєння тяжкого злочину. Законодавством за такі діяння передбачено тривалий строк ув’язнення, карою Божою може стати відлучення від церкви. А це, на думку затриманих, найтяжче для них покарання.

- Я почав вірити в Бога, - скаже Олександр, перед тим як конвой забрав його до камери слідчого ізолятора, - зараз навіть відчуття свої передати не можу: якій-то страх і холод на душі. Хочеться покаятися. А ще більше хочеться відшкодувати збитки спаленому мною храму.

Ельвіра Біганова,
СЗГ ГУМВС України
в Сумській області        Джерело:  МВС України.

Тому в Сумське єпархіальне управління почали телефонувати з наступним питанням: «До якої конфесіі належав даний священик?»

На це питання прес-служба Сумського єпархіального управління відповідає:
Цей священнослужитель ніякого відношення до Української Православної Церкви Київського Патріархату немає, натомість довший час цей горе-священик прослужив в Українській Православній Церкві Московського Патріархату.

Крім цього Єпархіальне управління звертає увагу усім дописувачам офіційних сайтів. Коли подаєте певну інформацію, яка стосується церкви, то пам’ятайте, що поки що в Україні єдиної православної церкви нажаль не існує, тому потрібно вказувати точні назви храмів і особливо точні назви церковних конфесій, а то своїми статтями самі цього не підозрюючи можете спровокувати певний конфлікт. З написаної статті Ельвіри Біганової вийшло, що постраждала церква Богородиці, а такої назви в природі не буває і ця церква належить до УПЦ, а так себе називають представники Московської церкви в Україні. Це є пряме перекручення інформації.

        Джерело:  Прес-центр Сумської єпархії

Коментарі
Немає коментарів.
Додати коментар
Будь ласка, залогиньтесь, що б додати коментар.
Рейтинги
Рейтинг доступний тільки для користувачів.

Будь ласка, залогінтесь або реєструйтеся для голосування.

Немає даних для оцінки.
ДЕРЖАВНІ ДОКУМЕНТИ
Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?
Голосування
Звідки Ви дізналися про наш сайт?

Від знайомих

З іншого сайту

З пошукової системи

Для участі в опитуваннях ви повинні залогінитися.
Міні-чат
Вам необхідно залогінитися.

Немає присланих повідомлень.
Copyright © 2007
Веб-портал Сумської єпархії Православної Церкви України
Редакція Прес-центру залишає за собою право не погоджуватися зі смістом статтей, які присилають читачі. Викладені тут погляди не обов'язково повинні поділяти всі члени редакції прес-центру.
Матеріали Веб-порталу Сумської єпархії ПЦУ можуть бути використані повністю чи частково лише за умови посилання на джерело.